Didžiojoje Britanijoje kasdien užsidaro penkios aludės

Didžiojoje Britanijoje kasdien užsidaro penkios aludės

Britų alaus ir aludžių sąjunga neseniai paskelbė, kad kiekvieną dieną britų salose užsidaro net penkios aludės. Kas savaitę bankrutuoja 36 tokio tipo įstaigos. Remiantis statistiniais duomenimis, aludžių uždaroma vis daugiau: 2008 metais užsidariusių aludžių buvo 33,3 procentais daugiau nei 2007 m. Palyginus su 2006 metais, šiemet aludžių užsidarė devynis kartus, o palyginus su 2005 – net 18 kartų daugiau.

„CGA Strategy“, užsiimanti rinkos tyrimais, paskelbė, kad 2007 metais buvo uždarytos 1409 aludės. Šiuo metu Didžiojoje Britanijoje veikia 57 tūkstančiai aludžių, o 1980 metais jų buvo apie 69 tūkstančius. Britų alaus ir aludžių sąjungos vykdantysis direktorius Rob Hayward komentavo, jog pablogėjusią ekonominę situaciją britų salų gyventojai pajautė gana greitai. Dėl susidariusios situacijos pirmiausia nukentėjo aludžių verslas. Dėl vartotojų pasitikėjimo smukimo bei augančios infliacijos aludžių išlaikymo kaštai vis didėja, sunkiau pritraukti klientus. Visa tai mažina pelną.

Britų alaus ir aludžių sąjunga liepos mėnesį paskelbė, kad alaus vartojimas pasiekė žemiausią lygį nuo didžiosios krizės laikų 1930 metais. Didžiausią smūgį patyrė aludės, kuriose alaus vartojimo mažėjimas pasijuto staigiausiai. Minėtos asociacijos atstovas tikino, kad valdžia turėtų imtis adekvačių priemonių, o ne didinti mokesčių naštą. Šiuo metu britų valdžia svarsto galimybę padidinti mokestį už alų, taip pat nori įvesti kai kuriuos apribojimus, o taip pat kiekvienais metais pamažu kelti visus mokesčius. Rob Hayward tikina, kad tokie valdžios sprendimai yra nesuvokiami, nes dėl brangstančių degalų ir maisto aludėms vis sunkiau išsilaikyti, o didėjantys mokesčiai daro papildomą spaudimą. Vyras komentavo, kad dėl tokios valdžios politikos užsidarys vis daugiau žmonių pamėgtų susitikimo vietų.

Elena Germanovič
Šaltinis: British Beer & Pub Association
Nuotraukos: www.sxc.hu
Meniu.lt informacija

Paskelbk savo straipsnį

Rašyti komentarą

Pasiūlyk restoraną