Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Didžioji Britanija kviečia į austrių festivalį (šventės)

2009-07-15
Paskelbk savo straipsnį

Kento (kent) grafystėje Whitstable miestelis visus kviečia į austrių festivalį, kuris vyks liepos 18-25 dienomis.

Whitstable austrių festivalis (Whitstable Oyster Festival) – tai pramogų savaitė visai šeimai ant jūros kranto. Šventės metu vyksta muzikiniai spektakliai ir pasirodymai, traukiama virvė, kovos purve ir žinoma, austrių valgymo varžybos. Tai ryški ir svarbi miestelio šventė. Istorinis palikimas - tradicijos, išlikusios iki mūsų dienų, prie kurių prisiliesti gali kiekvienas turistas.

Šimtmečius Whistable pavadinimas buvo siejamas su austrių pramone. Nuo seno vietiniai žvejai ir austrių gaudytojai dalyvaudavo ceremonijoje: jūros Dievams dėkodavo už sėkmingą laimikį ir ramią jūrą.

Austrių užtarėjo – šventojo Džeimso (St. James) – pagerbimas žymimas liepos 25 dieną, todėl ši šventė visuomet vyko tuo pat metu ir ta pačia ceremonija – miestelio šventinimas, jūros, žvejų flotilės, pačių žvejų ir austrių gaudytojų.

Išliko tradicija austrių išnešimo į krantą, kad galėtų pašventinti ir jas. Vėliau austrės nešamos merui, kuris vadovauja eitynėms su moliuskais per visą miestelį. Po šios ceremonijos austrės keliauja į Whistable restoranus ir parduotuves.

Jūros šventinimas vyksta vakare, Ryvz paplūdimio pakrantėje (Reeves Beach). Festivalio metu dalyviai pasipuošia senoviškais žvejų kostiumais, vyksta spektakliai, muzikiniai pasirodymai, įvairios varžybos.  

Per daugelį metų šventė kiek pasikeitė – dabar festivalio dienomis nebėra varžybų ir žaidimų vandenyje. 18 amžiaus pabaigoje vandens pramogos išaugo į atskirus renginius – regatas. Dar ir šiandien vykstanti miestelio regata (Whitstable Regatta) pritraukia daugybę smalsuolių.

Raminta Skripkaitė
Šaltiniai: wordpress.com; worldeventsguide.com
Nuotraukos: worldeventsguide.com; whitstableoysterfestival.com
Meniu.lt informacija