Didžiausias kiaušinis pasaulyje

Didžiausias kiaušinis pasaulyje

Kuboje višta padėjo kiaušinį, kuris sveria net 180 gramų. Šis rekordas jau įregistruotas Gineso rekordų knygoje. Iki šiol didžiausio pasaulyje vištos kiaušinio svoris užfiksuotas Kanarų salose – jis svėrė 170 gramų.

Višta „rekordininkė“, kurios vardas Titi, yra vienerių metų. Ją augina Martinez-Guerra šeima. Namiškiai pasakoja, jog norėjo, kad visas pasaulis sužinotų apie šį nekasdienį įvykį. Šeima gyvena 25 kilometrai į rytus nuo Kubos sostinės Havanos. Vištos šeimininkė Estela Guerra komentavo, jog niekas nesitikėjo, kad višta padės tokį didelį kiaušinį: „Tai tiesiog gamtos išdaiga. Jau daugelį metų auginame vištas ir tokio įvykio nepasitaikė“. Beje, neseniai toje pačioje saloje kita višta padėjo taip pat nemenką kiaušinį – 171 gramo.

Palyginimui
Įprastas kiaušinis, pagal Lietuvoje galiojančias kategorijas, gali sverti nuo 53 (S kategorija) iki 73 ir daugiau gramų (XL kategorija). Baltymas vitaminų atžvilgiu nėra toks vertingas kaip trynys, o lukšte labai daug kalcio. Jį organizmas pasisavina labai gerai, todėl žmonėms, kuriems trūksta kalcio, patartina kavamale trinti kiaušinio lukštus, prieš tai juos gerai pamirkius bei nuplovus, ir vartoti valgio metu bent po 1 mažą šaukštelį. Vertėtų nepamiršti, kad viską reikia valgyti su saiku. Rekomenduojamas kiaušinių kiekis: ne daugiau nei 3 per savaitę. Atsižvelgiant į naująjį rekordą, rekomenduojamas tik vienas 180 gramų sveriantis kiaušinis per savaitę.

Elena Germanovič
Šaltinis: metro.co.uk
Nuotraukos: metro.co.uk
Meniu.lt informacija

Paskelbk savo straipsnį

Rašyti komentarą

Pasiūlyk restoraną