Dėl grubių pažeidimų sustabdyta UAB „Zujų paukštynas“ veikla

Dėl grubių pažeidimų sustabdyta UAB „Zujų paukštynas“ veikla

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) patikrinimo metu nustatyta, kad UAB „Zujų paukštynas“ įsivežė neženklintus A klasės maistinius vištų kiaušinius iš Lenkijos tiekėjo. Patikrinimo metu tokių maistinių vištų kiaušinių rasta 43200 vnt. Tai yra grubus pažeidimas ir klaidinami vartotojai, lenkiškus kiaušinius pateikiant kaip lietuvišką produktą.

„Pjauna šaką ant kurios sėdi. Tokia paukštyno pozicija yra nesuprantamas dalykas, kai pati įmonė augina vištas ir užsiima kiaušinių gamyba, o įveža iš Lenkijos kiaušinius ir juos parduoda kaip lietuviškus“, – sakė Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus pavaduotojas Vidmantas Paulauskas. 

Pagal reikalavimus, kitoje šalyje pagaminti kiaušiniai prieš išvežant į kitą šalį turi būti paženklinti gamintojo kodu. Neženklinti kiaušiniai gali būti skiriami tik maisto pramonei, t. y.  perdirbimui.  

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba sustabdė kiaušinių pakavimo įmonės UAB „Zujų paukštynas“ veiklą dėl grubių pažeidimų. Patikrinimo metu nustatyta, kad įmonėje aplaidžiai tvarkomi savikontrolės sistemos dokumentai. 

VMVT informacija

Paskelbk savo straipsnį

Rašyti komentarą

Pasiūlyk restoraną