Dėl antsvorio sutuoktiniams neleidžiama įsivaikinti vaikų

Dėl antsvorio sutuoktiniams neleidžiama įsivaikinti vaikų

Leeds miesto (Didžioji Britanija) Aukščiausiosios Tarybos manymu, tėvų antsvoris gali trukdyti auginti vaikus. Anglija pradėjo griežtą kovą su antsvoriu ir taiko kraštutines priemones.

Vienai sutuoktinių porai buvo neleista įvaikinti mažylį. Priežastis – vieno iš būsimų įtėvių papildomas svoris. Norėjęs tapti tėvu 37 metų Damienas Hallas sveria 156 kilogramus, o jo kūno masės indeksas (KMI) siekia 42. Ponui Hallui buvo pasiūlyta kūno masės indeksą sumažinti bent iki 40.

Nutukimas, Leeds miesto Tarybos manymu, yra kliūtis auklėjant vaiką ir gali sukelti sunkius susirgimus arba net tapti mirties priežastimi.

Charlotte ir Damienui Hallams toks sprendimas pasirodė netikėtas. Pora, kuri kartu jau 14 metų, sako, jog jaučiasi taip, lyg būtų pažeidžiamos jų teisės. „Mes nerūkome, negeriame ir galime vaikui suteikti saugią ateitį bei jaukius namus. Mano vyras dirba visą dieną, tačiau yra aktyvus. Per dieną bent porą kartų vedžioja šunį ir tikrai blogai nesijaučia. Esame nepatenkinti tokiu sprendimu. Aukščiausiosios Tarybos pareigūnai atima iš mažylio tėvišką šilumą, rūpestį ir meilę, kurią mes galime suteikti“, – pasakoja 31-erių moteris.

Laiške rašoma: „Aukščiausioji Taryba yra atsakingi bei privalo garantuoti, jog vaikui, pakliuvusiam pas globėjus, bus suteiktos geriausios gyvenimo sąlygos. Sveikata, gyvenimo būdas – tai svarbūs kriterijai, kurie turi atitikti reikalavimus. Ekspertai turi įsitikinti, kad nėra pažeistos medicininės priežastys ir nekelia jokios rizikos. Ponas Damienas ateinančius šešis mėnesius bus prižiūrimas medicinos specialistų, kurie mums praneš apie jo sveikatos būklę. Sutuoktinių prašymas įsivaikinti tebegalioja, todėl, pašalinus visas kliūtis, jis bus patenkintas.“

Raminta Skripkaitė
Šaltinis: http://news.bbc.co.uk
Nuotrauka: http://news.bbc.co.uk
Meniu.lt informacija

Paskelbk savo straipsnį

Rašyti komentarą

Pasiūlyk restoraną