Dangoraižiai – ateities fermos (I dalis)

Dangoraižiai – ateities fermos (I dalis)

Ar įsivaizduojate dangoraižius, kuriuose nedirba valdininkai ar verslininkai, o auga morkos, burokai ir bulvės? Tokių daugiaaukščių fermų projektus šiuo metu kuria architektai iš viso pasaulio. Paskutinėje architektūros parodoje, vykusioje Venecijoje, savo projektus pristatė šveicarai bei italai, o vokiečių paviljone buvo galima pamatyti vazonėliuose auginamus obuolius, kurie būtinas medžiagas gauna per lašelines...

Ekologai dažnai prieštarauja dangoraižių statyboms, kadangi šie pastatai sunaudoja 30 procentų daugiau energijos nei alternatyvūs namai. Vienas iš architektų, kuris nori pakeisti šį stereotipą, yra ekologų architektų guru tituluojamas Kenas Yeangas iš Malaizijos. Šis architektas pristatė projektus dangoraižių, kurie sunaudoja mažiau energijos. Dabar jis projektuoja daugiaaukštę fermą, kurioje būtų auginami maisto produktai. Leidiniui „Architects Journal“ vyras aiškino, kad vertikalus pastatas užimtų mažiau vietos nei tradicinis ūkis. Jei maistas būtų auginamas vietoje, sumažėtų transporto išlaidos, tokiu būdu pavyktų sumažinti anglies dvideginio išmetimą į atmosferą.

Architekto iš Paryžiaus Pierre'o Sartouxo projekte „Living Tower“ numatoma, kad pastatas bus aprūpinamas elektros energija iš atsinaujinančių šaltinių – ant dangoraižio stogo bus sumontuotos vėjo turbinos, kurios generuos elektros energiją.

Elena Germanovič
Šaltinis: focus.pl
Nuotraukos: www.verticalfarm.com/press/
Meniu.lt informacija

Paskelbk savo straipsnį

Rašyti komentarą

Pasiūlyk restoraną