Cukrus sukelia priklausomybę

Cukrus sukelia priklausomybę

Prinstono universiteto (JAV) mokslininkai atliko tyrimus su žiurkėmis: kasdien, nepertraukiamai didindami porcijas jie šėrė graužikus cukrumi, o vėliau staigiai išėmė iš jų raciono. Žiurkėms nustatyta priklausomybė cukrui.

Kiekvienas vokietis vidutiniškai suvartoja 34 kilogramus cukraus per metus – maždaug 10 kilogramų daugiau nei prieš tai buvusios kartos gyventojas. Šveicaras suvalgo iki 42 kilogramų per metus, o JAV gyventojas – 78 kilogramus. Ekspertai įspėja, jog dažnas cukraus vartojimas lemia vis didėjantį skaičių gyventojų, kurie serga diabetu ar turi antsvorio problemų. Saldusis pavojus slepiasi kone visuose produktuose, netgi aluje. Aludariai vis dažniau į apynių sultis įpila nedidelį žiupsnelį cukraus. Net ir sausame vyne yra 9 gramai cukraus. Greitojo maisto industrija taip pat nesugebėjo apsieiti be šio komponento, kuris suteikia gardų skonį bandelėms su gliutaminu, kotletams ir keptai vištienai. Pirkėjams sunku atsisakyti tokio maisto.

Net mokyklų valgyklose apstu konditerijos gaminių ar saldžiųjų gėrimų, parduodamų automatuose. Konditerijos gaminius mokykloms tiekia specialūs agentai. Kaloringo maisto bei saldumynų nuolatinis vartojimas lemia rimtus sveikatos sutrikimus, ypač augančiai kartai.

Raminta Skripkaitė
Šaltinis: MIGnews.com
Nuotrauka: www.sxc.hu
Meniu.lt informacija

Paskelbk savo straipsnį

Rašyti komentarą

Pasiūlyk restoraną