Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Čekijos vyno šventės

2009-08-09
Paskelbk savo straipsnį

Vynai iš Čekijos Respublikos su kiekvienais metais tampa vis gereseni. Apie tai liudija ne tik įvairių tarptautinių konkursų pripažinimas, bet ir vis didėjantis susidomėjimas tarp vyno mėgėjų. Didžiausias Čekijos vyno regionas -  Pietų Moravija. Geriausia čia atvažiuoti rudenį, kai prasidės vynogių  rinkimas ir jauno vyno šventės „Vinobraní“. 

Šiemet du vyndarių miesteliai – Znojmo ir Mikulov – pirmą kartą istorijoje švęs kartų. Vyno mėgėjams taip puiki galimybė per vieną savaitgalį (rugsėjo 11 – 13 d.) aplankyti dvi šventes, kurios vyks vos valanda kelio viena nuo kitos.

Znojmo miestelyje įvyks naktinė eisena, o antroje dienos pusėje istorinė eisena, riterių kovos ir senovinė mugė, o visi šventės dalyviai bus apsirengę senoviniais kostiumais. Didžiausią Čekijoje „Vinobraní“ šventę praeitais metais aplankė 80 tūkst. žmonių.

Vyną ir naminį alų galima bus paragauti Mikulove. Šis mažas, vaizdingas miestelis Pietų Moravijoje kviečia lankytojus į turiningą muzikinę ir folklorinę programą. Šventė vyks miesto aikštėje, amfiteatre ir Mikulovo pilyje.  

Karališkas miestas Uherské Hradiště savo vartus šventei atidarys rugpjūčio 12 ir 13 dienomis. Moravijos-Slovakijos iškilmės vyno garbei pristatys kultūrinį, kulinarinį ir vynininkystės palikimą. Šių metų šventė taip pat bus skirta naconalinių kostiumų grožiui ir įvairumui. Eisenoje dalyvaus bent viena pora, pristatantį Moravijos Slovakijos mikroregiono, miestelio arba kaimo nacionalinį kostiumą. Be vyno degustacijų, lankytojus laukia kultūrinė programa ir muzikinis kruizas po Bato kanalą.

Tik 35 km nuo Prahos, Karlšteino pilyje rugsėjo 26 ir 27 dienomis įvyks Karšteino „Vinobraní“ šventė. Dvi dienas galima bus degustuoti vietinius vynus, kuriuos 14 a. čia pradėjo auginti Romos imperatorius ir Čekijos karalius Karlas IV. Jis, kaip ir visada, atvyks į šventę su savo palyda. Jo garbei skambės viduramžių muzika, o vakare Karlšteine įvyks eitinės su fakelais.

Rugsėjo 18-20 dienomis Karlas IV aplankys vyno šventę Melniko mieste. Kiekvienas tikrai turės galimybę paragauti vietinio vyno, o viena iš degustacijų vyks senoviniame 14 a. vyno rūsyje, kuris laukia svečių ištisus metus.

Kviečiame Jus ir į kitas šventes vyno garbei:
Strážnice vyno festivalis (www.straznice-mesto.cz): 2009 09 12
Troja vyno festivalis Prahos Botanikos sode (www.botanicka.cz): 2009 09 12–13
Bzenec vyno šventė (www.bzenec.cz): 2009 09 18–19
Šv. Venceslo vyno festivalis Kadaň mieste (www.mesto-kadan.cz): 2009 09 26
Litoměřice vyno festivalis (www.litomerice.cz): 2009 09 25–26
Velké Pavlovice vyno festivalis (www.velke-pavlovice.cz): 2009 09 4–5
Valtice vyno festivalis (www.radnice-valtice.cz): 2009 10 03
Vyno šventė Loket pilyje (www.hradloket.cz): 2009 10 10–11

Įdomu:
Daugiau informacijos apie Čekijos ir Moravijos vynus rasite: www.wineofczechrepublic.cz.

Nuotrauka: corbis.com
Čekijos turizmo centro informacija