Būdami blogos nuotaikos, tėvai vaikus maitina nesveikais produktais (sveikata)

Būdami blogos nuotaikos, tėvai vaikus maitina nesveikais produktais (sveikata)

Blogos nuotaikos arba stresinės būsenos moterys savo vaikams perduoda polinkį nesveikai maitintis. Tokią išvadą padarė norvegų pediatrai iš Oslo universiteto. Jie analizavo ryšį tarp vaikų mitybos bei psichologinės tėvų būsenos.

Tyrime dalyvavo daugiau nei 27 tūkstančiai mamų. Specialistai atsižvelgė į motinų amžių, pajamų dydį bei vaikų skaičių. Ypatingą dėmesį mokslininkai skyrė vaiko gebėjimui justi skonius 18 mėnesių laikotarpyje. Tuo metu mažyliai dažnai pripranta prie saldžių ir kaloringų produktų. Paaiškėjo, kad moterys, nuolatos jaučiančios nerimą, pyktį, liūdesį arba nepasitikėjimą savimi, dažniau savo vaikus maitina nesveiku maistu, todėl vėliau jų vaikai dažnai renkasi augančiam organizmui kenksmingus produktus bei patiekalus.

Specialistai teigia, kad moterys, kurias kankina neigiamos emocijos, dažnai yra nedėmesingos, todėl savo vaikutį nuo mažens maitina kaloringais produktais, kuriuose daug cukraus. Dėl to užaugę vaikai renkasi augančiam organizmui kenksmingus produktus ir patiekalus. Specialistai rekomenduoja tėvams atidžiau reaguoti į savo neigiamas emocijas ir nemaitinti vaikų nesveikais produktais.

Raminta Skripkaitė
Šaltinis: http://www.ami-tass.ru
Nuotrauka: corbis.com
Meniu.lt informacija

Paskelbk savo straipsnį

Rašyti komentarą

Pasiūlyk restoraną