Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Briuselyje – tūkstančiai litrų sugedusio pieno

2008-07-17
Paskelbk savo straipsnį

Pasirodo, ne tik lietuviai rengia „pieno“ akcijas prie Seimo bei pieno blokadas. Vokietijos ūkininkai kovoja dar drastiškesnėmis priemonėmis – protestuodami prieš žemas pieno supirkimo kainas jie siunčia tūkstančius litrų pieno į Europos Komisijos apeliacijų priėmimo biurą Briuselyje...

Galima sakyti, kad tai savotiškas „teroras“ – nuo birželio pabaigos į šį biurą atsiųsta daugiau nei 10 tūkstančių litrų pieno. Dalis pieno netgi buvo siųsta Žemės ūkio komisarei Mariann Fisher Boel. Beveik visas siunčiamas pienas yra iš Vokietijos, nedidelė dalis – iš Liuksemburgo. Nepaisant prašymų daugiau nebesiųsti pieno, jis vis dar plaukia paštu...

Vienas iš Europos Komisijos atstovų komentavo, jog pienas sugedo ir dalis kartoninių pakelių suskilo. Dėl šios priežasties darbuotojai turi pakęsti nemalonų kvapą bei netvarką. Vietinės valdžios organai kasdien priversti paimti pieną iš apeliacijų priėmimo biuro. Ekspertai patarė pieną naikinti. Kadangi pienas atkeliauja paštu, jis nėra šaldomas, todėl genda – jo negalima panaudoti labdaros tikslais.

Praeitą savaitę Fisher Boel aiškino, kad ūkininkai galėtų geriau panaudoti pieną, pavyzdžiui, išdalinti jį labdaros organizacijoms. Vokietijos ūkininkai jau gegužės mėnesį kėlė protesto akcijas: viešai maitindavo pienu veršelius arba išpildavo jį į laukus. Valdininkai iš Briuselio vertino šį laukų „laistymą“ kaip neracionalų atsaką į žemas pieno kainas. Jų teigimu, pieno kainos didesnės nei buvo 2007 metais.

Ūkininkai dėl susiklosčiusios situacijos, t. y. žemų pieno kainų kaltina Europos Sąjungos sprendimą nuo balandžio pakelti pieno kvotas 2 procentais (2,84 milijonų tonų) – šių veiksmų buvo imtasi norint užkirsti kelią augančioms kainoms bei patenkinti paklausą. Tačiau pienininkai ryžtingai bando pasiekti savo tikslą: nuo gegužės 27 dienos surengta 4 dienų „pieno blokada“ (ūkininkai nustojo tiekti pieną į pienines, protestuodami prieš žemas pieno supirkimo kainas) su anksčiau minėtomis vaizdingomis pieno „pilstymo“ akcijomis rinkai atnešė 50 milijonų nuostolių – birželio pradžioje daugelyje parduotuvių jau buvo juntamas pieno stygius. Ūkininkai reikalavo, kad supirkimo kainos būtų padidintos 20 procentų, t. y. 1 litro kaina padidėtų nuo 0,27 iki 0,43 euro. Anot ūkininkų, dėl spartaus degalų kainų augimo, o taip pat pašarų brangimo, jie susiduria su didėjančiais operatyviniais veiklos kaštais, o pieno supirkimo kainos nedidėja. Tada Ūkio ministras Horst Seehofer pabrėžė, jog svarbu kuo greičiau išspręsti problemą, kadangi šaliai gresia pieno importas, jei Vokietijos ūkininkams, tiekiantiems pieną į pienines, nebus sudarytos salygos išlikti rinkoje. Tai reikštų, kad Vokietija taptų priklausoma nuo kitų šalių, kurios tiektų vieną iš strateginių gamybos žaliavų maisto pramonėje – pieną. Deja, kol kas konkrečių veiksmų Vokietijos pienininkai nesulaukė.

Parengė Elena Germanovič
Šaltinis: onet.pl; BBC News
Nuotraukos: Getty Images
Meniu.lt informacija