Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Britai – didžiausi pasaulyje greitojo maisto mėgėjai

2008-04-10
Paskelbk savo straipsnį

Net 45 procentai britų teigia, kad greitojo maisto skonis jiems labai patinka. Nors BBC tyrime dalyvavo 13 šalių gyventojai, britai nušluostė nosį net JAV. Amerikiečiai liko antroje vietoje su simboliniu 1 procento skirtumu: 44 procentai amerikiečių respondentų teigė, jog jie yra greitojo maisto mėgėjai.

Kitas tyrimas, kurį atliko „Datamonitor“, paaiškino tokių stulbinančių rezultatų priežastį: britai daug laiko praleidžia keliaudami miesto ir priemiestiniu transportu – autobusais bei traukiniais. Vidutiniškai vienam Didžiosios Britanijos gyventojui kelionė iš darbo ir į darbą viešuoju transportu užtrunka 48 minutes. Vokietijos, Nyderlandų bei Švedijos rodikliai panašūs, o Prancūzijos, Ispanijos ir Italijos kur kas žemesni: atitinkamai 37, 27, 24 minučių.

Žvelgiant į šiuos skaičius visai nenuostabu, kad Didžiosios Britanijos gyventojai europiečių tarpe daugiausiai išleidžia pinigų maistui važiuodami ir judėdami: net 229 svarus (apie 1000 Lt) per metus. Tuo tarpu ispanai judėdami maistui išleidžia keturis kartus mažiau: vos 56 svarus, o italai atitinkamai 121 svarą.

Dažniausiai greitasis maistas asocijuojasi su žodžiu „nesveikas“, tačiau Didžiosios Britanijos maisto rinkos ekspertai pastebi kitokias tendencijas: žmonės vis dažniau renkasi mažiau kaloringą ir sveikesnį maistą, kurį valgo judėdami. Žmonės vietoj įprasto greitojo maisto, mėsainių bei bulvyčių renkasi patiekalus, pagamintus iš ekologiškų maisto produktų.

Tyrimą atlikęs ekspertas Lawrence Gould tvirtino, jog žmonės tapo išrankesni ir reiklesni maisto kokybei – didėja paklausa geresnės kokybės maistui. BBC atliktas tyrimas atskleidžia ir kitokius faktus: mitybos įpročiai ir kūno svoris priklauso nuo šalies, todėl labai skiriasi visame pasaulyje. Prancūzai ant svarstyklių užlipa kiekvieną dieną, o Singapūro gyventojai labai retai fiksuoja kūno svorio pokyčius. Tuo tarpu Saudo Arabijos ir Jungtinių Arabų Emyratų gyventojai yra vieni iš tų, kurie daugiausiai vartoja mažai kaloringų produktų, maisto priedų bei pakaitalų.

Parengė Elena Germanovič
Šaltiniai: bbc.co.uk; telegraph.co.uk
Nuotrauka: img.dailymail.co.uk