Bordeaux vyndarys savo nosį apdraudė 5 mln. eurų

Bordeaux vyndarys savo nosį apdraudė 5 mln. eurų

Ar kada nors susimąstėte, kiek verta Jūsų nosis? Kovo pabaigoje būtent šią kūno dalį 5 milijonais eurų apdraudė olandas Ilja Gort, „Chateau de la Garde“ (Bordeaux) savininkas, „Tulipe“ vynų gamintojas.

Šis faktas sukėlė tikrą ažiotažą: vieno iš Bordeaux vynų gamintojų nosį ir uoslę sutiko apdrausti įmonė „Loyd's“, įsikūrusi Londone. Tai ne pirmas atvejis, kai ši firma draudžia įvairias žvaigždžių kūno dalis: ji draudė Fred Astaire kojas ir Rolling Stones gitaristo bei Keith Richards rankas, o taip pat daugelį kitų garsenybių kūno dalių. „Loyd's“ išgarsėjo ir tuo, kad apdraudė ne vieną stambią bendrovę.

Ilja Gort teigė, kad tokį žingsnį žengti paskatino daugelis apdovanojimų, kuriuos pelnė vyndarys – tai vienas žinomiausių vyno gamintojų ir degustuotojų. Anot jo, nosis yra kur kas svarbesnė nei skonio receptoriai: ji atskiria milijonus skirtingų kvapų, todėl užtikrina puikią vyno kokybę. Ilja komentavo, kad būtent dėl šios priežasties atsirado noras nuo įvairių kurioziškų situacijų apdrausti nosį. Jonathan Thomas, „Watkins Syndicate“ draudimo lyderis, kuris tapo partneriu draudžiant Ilja Gort nosį, tikino, jog ji vyndariui tokia pat svarbi kaip pirštai virtuvės šefui.

Siekiant sukurti geriausią poliso variantą, „Loyd's“ bendradarbiavo su „Allianz“ Nyderlanduose ir „Benfield“ Didžiojoje Britanijoje. Galiausiai ir pačiam Ilja Gort buvo iškelti reikalavimai: jis negali mėgautis žiemos sportu, boksu, jam draudžiama ryti ugnį, dirbti peilių mėtytojų asistentu arba nusižudyti. Ilja Grot teigė, kad jis sutiktų už draudimo polisą sumokėti dar brangiau. Nenuostabu, juk Ilja prarastų tokią gerą uoslę, o kompanija patirtų milžiniškus nuostolius.

Parengė: Elena Germanovič
Šaltinis: Reuters
Nuotrauka: boston.com

Paskelbk savo straipsnį

Rašyti komentarą

Pasiūlyk restoraną