Blynų šventė Londone

Blynų šventė Londone

Vasario 24-ąją, 11 valandą ryto, Didžiosios Britanijos sostinėje bus galima išvysti netradicinį reginį. Netikėčiausiais kostiumais pasipuošę dalyviai, Londono gatvėmis su garuojančiomis keptuvėmis bėgančios namų šeimininkės ir pasitempę anglų džentelmenai. Taip Anglija pasitinka Užgavėnes. Linksmas renginys suburia draugus ir šeimynas.

Vyrų ir moterų komandos, sudarytos iš keturių asmenų, su blynais karštoje keptuvėje bėga nustatytu maršrutu. Tiesa, bėgant privaloma blynus mesti į viršų ir vėl pagauti su keptuve, kad jokiu būdu neiškristų. Stebėti rungtynių smalsuoliai susirenka į Guildhall rotušę, esančią šalia Visų Šventųjų bažnyčios (All Hallows Church), netoli Brick Lein turgaus. Tie, kurie iki finišo atbėga nepametę nei vieno blyno, apdovanojami šampano buteliu ir nauja keptuve. Vėliau Rotušės aikštėje kepami blynai, vaišinami susirinkusieji, vyksta renginiai, persirengėlių pasirodymai.

Tradicija rengti tokias rungtynes į Londoną atkeliavo iš mažo Olney miestelio. Legenda pasakoja, kad 1445 metais viena namų šeimininkė kepė blynus ir pavėlavo į pamaldas. Atlikti išpažintį prieš Gavėnią ji išskubėjo su karšta keptuve rankose. Nuo tada pradėtos rengti blynų lenktynės ne tik Olney miestelyje, bet ir kituose Didžiosios Britanijos miestuose.

Pasinaudokite Užgavėnių pasiūlymais>>

Raminta Skripkaitė
Šaltiniai: www.nilsen.ru; www.learnenglish.de
Nuotraukos: www.historic-uk.com; www.viewlondon.co.uk
Meniu.lt informacija

Paskelbk savo straipsnį

Rašyti komentarą

Pasiūlyk restoraną