„Becherovka“ iš Čekijos

„Becherovka“ iš Čekijos

„Becherovka“ yra karčiųjų likerių grupei priklausantis alkoholinis gėrimas, kurio sudėtyje yra anyžių, cinamono ir dar apie 32 rūšių žolelių. Stiprusis gėrimas, gaminamas Čekijos mieste Karlovy Vary (Karlsbadas), yra apie 40 laipsnių stiprumo.

Manoma, jog pirmą kartą šis gėrimas buvo pagamintas apie 1807 metus, o jį išrado du vyriškiai: anglų terapeutas Frobrigas ir Čekijos žydas vaistininkas Josefas Becheris. Abu specialistai buvo sužavėti žolelių, aromatinių aliejų ir alkoholio kvapų mišiniu. Iš pradžių tai buvo vaistinis tonikas.

Vėliau terapeutas Frobrigas, palikdamas Karlsbadą, savo draugui pasiūlė patobulinti išrastą receptą. Be abejo, Josefas Becheris ilgai nedvejojo ir griebėsi darbo. Gautas gėrimas pasirodė toks skanus, jog vaistininkas jį iš karto pavadino „Trylikta Karlsbado versme“. Tuomet eliksyras buvo pradėtas pardavinėti vaistinėje pavadinimu „Angliškas Karlsbado biteris“.

Iki 1841 metų vaistininkas savo receptą laikė visiškoje paslaptyje, atskleidė jį tik savo sūnui Johanui. Sūnus pasirodė esąs puikus paslapčių saugotojas ir sumanus verslininkas. Pastatęs gamyklą, pagal receptūrą pagamintą gėrimą jis pradėjo pardavinėti, o tradicinį butelio dizainą ir etiketę, išlikusius iki šiandienos, sukūrė Josifo žmonos brolis Karlas Laubu.

Gėrimo paklausa sparčiai augo, o vėliau ir pats Johanas perdavė savo sūnui Gustavui Becheriui visus su gamyba susijusius rūpesčius, tame tarpe ir recepto saugojimą. Gustavas pasirodė ne mažiau gudrus – jis žengė dar vieną svarbų žingsnį – užpatentavo prekinį „Becherovkos“ ženklą. Gustavas taip pat sugalvojo pilstyti „Becherovką“ į mažos talpos buteliukus, taip stengdamasis dar labiau padidinti prekybą.

Porą kartų kompanija turėjo nemalonumų su teisėsauga dėl nelegalios gamybos, nes 1869 m. Gustavas tiesiog pamiršo atnaujinti prekinio ženklo patentą, tokią pačią klaidą 1902 m. pakartojo ir jo sūnus Rudolfas. Tačiau šeima, iš kartos į kartą perdavusi gėrimo gaminimo subtilybes, pergyveno visus nemalonumus ir kruopščiai išsaugojo recepto sudėtį.

Prasidėjus II pasauliniam karui, gėrimo receptas buvo užkastas sode, šalia Becherių namų. Ir tik pasibaigus karui čekų sekliai atrado paslėptą gėrimo receptą... Štai tokia karčiojo gėrimo atsiradimo istorija.

Šiandien „Becherovka“ žinoma visame pasaulyje ir yra pelniusi ne vieną apdovanojimą Prancūzijos, Vienos bei kitų šalių parodose. Gėrimas gurkšnojamas kaip aperityvas, su juo gaminami puikūs spalvingi kokteiliai.

Pagal Wikipedijos enciklopediją parengė Jolanta Bagurskienė
Nuotrauka: www.becherovka.cz
Meniu.lt informacija

Paskelbk savo straipsnį

Rašyti komentarą

Pasiūlyk restoraną