Australijoje pagautas milžiniškas kalmaras

 Australijoje pagautas milžiniškas kalmaras

Portlande, Viktorijos pietvakariuose, daugiau nei prieš mėnesį buvo pagautas milžiniškas kalmaras. Jo svoris siekia 240 kilogramų, o ilgis – 12 metrų. Toks milžiniškas gyvas kalmaras pagautas pirmą kartą. Mokslininkams šis faktas ypač svarbus, nes jie pirmą kartą turėjo unikalią galimybę ištyrinėti šį paslaptingą, giliai vandenyne gyvenantį gyvį.

Kalmaras turi 3 širdis, jo kraujas mėlynas. Mark Norman, mokslininkas, dirbantis Viktorijos muziejuje ir tyrinėjantis moliuskus, teigė, kad tai didžiausias kalmaras, matytas Australijoje, ir truputį didesnis nei tie, kurie iki šiol buvo matyti visame pasaulyje. Anot Marko, labiausiai džiugina, kad pagautas gigantiškas kalmaras labai geros būklės: oda mažai pažeista, akys sveikos. Galima paminėti, kad šio moliusko akys didžiausios pasaulyje: vienas akies obuolys yra žmogaus galvos dydžio. Nors milžiniški kalmarai ir anksčiau visame pasaulyje buvo išmetami į krantą, o mokslininkai tyrinėjo juos gana išsamiai, vis dar liko daug neatsakytų klausimų. Mark Norman norėjo gyvį ištyrinėti dar išsamiau: su kitais mokslininkais liepos 17 dieną Melburno muziejuje jis viešai išskrodė gigantą. Iki to laiko visi norintys muziejuje savo akimis galėjo išvysti gigantišką kalmarą.

Mokslininkas pasakoja, kad kalmaras sukėlė didelį visuomenės susidomėjimą, pagrįstą būtybės paslaptingumu (iš viso pasaulyje matyta apie 50 gigantiškų kalmarų), legendomis ir mitais, sklandančiais apie šią kalmarų rūšį. Vyras taip pat pridūrė, kad gilus vandenynas labai intriguoja: „Nereikia skristi į Marsą, kad atrastume keistų, į ateivius panašių būtybių“.

Parengė Elena Germanovič
Šaltiniai: abc.net.au
Nuotraukos: abc.net.au
Meniu.lt informacija

Paskelbk savo straipsnį

Rašyti komentarą

Pasiūlyk restoraną