Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Aukštoje temperatūroje medus praranda naudingas savybes

2010-01-24
Paskelbk savo straipsnį

Jei norite meduje išsaugoti vertingas savybes – per daug jo nekaitinkite. Bitininkystės ekspertas iš Vokietijos miesto Celle nerekomenduoja medaus dėti į labai karštus gėrimus. Arbatą geriau pirmiausia truputį atvėsinti. Kitaip naudingieji enzimai, esantys meduje suskilinės. Šiltas, tačiau ne karštas pienas su medumi padės greičiau užmigti ir nuraminti patinusią, skaudančią gerklę.

Dar šis bei tas…

Medus turi didelę reikšmę organizmo jėgų palaikymui ir stiprinimui bei gydant įvairiausias ligas. Natūralūs vitaminai, esantys meduje, daug efektyviau veikia organizmą nei sintetiniai. Juos organizmas geriau pasisavina. Medaus reikia duoti vaikams kasdien, bet tik po du arbatinius šaukštelius. Kai vaikai gauna medaus, sparčiau auga, sparčiau didėja svoris, stiprėja ne tik fiziškai, bet ir protiškai, sustiprėja jų kraujas, geriau virškinamas maistas, pašalinami virškinamojo trakto sutrikimai. Duodant vaikui medaus kartu su maistu, organizmas geriau pasisavina kalcį ir magnį. Medus skatina baltymų bei riebalų virškinimą, deguonies tiekimą kazeino kruopelėms, todėl gerėja virškinimas. Medaus cukrūs įsiurbiami į virškinimo traktą, taip žarnose išvengiama rūgimo bei puvimo, tinka mažakraujystei ir naujagimių geltai gydyti.

Sąnarių skausmams mažinti rekomenduojami medaus kompresai ir įtrinimai su medumi. Amerikiečių gydytojai sportininkams, dalyvaujantiems ištvermės bėgime, siūlo 30 min. prieš startą suvalgyti du šaukštus medaus. Šiuo atveju medus – energijos šaltinis. Medus neturi jokio šalutinio poveikio sportininko organizmui. Jau senų senovėje žmonės atkreipė dėmesį į medaus energetinį poveikį. Yra aktyvus ir pasyvus masažas. Medaus masažas dažniausiai taikomas po pirties arba garinantis. Gydymas medaus masažu – nuostabus medaus gydomųjų savybių ir masažo derinys. Padeda tiek odai, tiek ir visam organizmui, kai reikia pagerinti gerą žmogaus savijautą, grąžinti kūnui lengvumą, žvalumą. Medaus masažo procedūros suteikia pacientams fizinį palengvėjimą, gerina nuotaiką bei pašalina skausmus. Šis masažas pagerina kraujo cirkuliaciją giliuosiuose audiniuose bei raumeninėse skaidulose, todėl pagerėja ir vidaus organų bei jų audinių veikla.

Raminta Skripkaitė
Šaltinis: healingdaily.com
Nuotraukos: inmagine.com
Meniu.lt informacija