Atnaujintame Kauno dramos teatre – jauki kavinė „Babilonas“ (Kaunas)

Atnaujintame Kauno dramos teatre – jauki kavinė „Babilonas“ (Kaunas)

Kauno valstybinis dramos teatras šį rudenį lankytojus pasitinka ne vien tik rekonstruotomis patalpomis. Ne tik teatro lankytojus nuo šiol kviečia vestibiulyje įkurta kavinė „Babilonas“.

2005 metais pradėta teatro rekonstrukcija dar nesibaigė. Už valstybines lėšas teatras atnaujinamas iš pagrindų, daroma kapitalinė rekonstrukcija. Kelis metus buvo uždarytas pagrindinis įėjimas į teatrą, o lankytojai į salę patekdavo per kiemus – buvo rekonstruojamas teatro vestibiulis, fojė, rūbinės. Šį rudenį vėl atvertas pagrindinis įėjimas, kuriuo iš Laisvės alėjos patenkama į dramos teatrą. Pakilus laipteliais (šalia kurių yra netgi neįgaliesiems skirtas keltuvas!), kairėje pusėje lankytojus pasitinka rūbinė, o dešinėje – kavinė.

Kavinės patalpas Kauno valstybiniame dramos teatre nuomoja įmonė, valdanti Kaune Žaliakalnyje įkurtą viešbutį-restoraną „Babilonas“. Šis restoranas per ne vienerius metus užsitarnavo gerą vardą įvairių pobūvių aptarnavimo srityje. Tokiu pačiu pavadinimu – „Babilonas“ – pavadinta ir naujoji Dramos teatro kavinė. Joje laukiami ne tik teatro darbuotojai ir spektaklių žiūrovai, bet ir visi Laisvės al. praeiviai ar netoliese dirbantys kauniečiai. Kavinė dirba kiekvieną dieną nuo 11 iki 21 val., pietų metu žadami verslo pietūs už patrauklią kainą (9,49 Lt).

Kavinės interjeras atkartoja teatro fojė pilkos ir juodos spalvų (rekonstrukcijos autorius – architektas A. Kančas) interjerą, nuo pagrindinės erdvės ji tik atskirta stumdomomis stiklo pertvaromis. Juodos kėdės, juodo akmens masės baras ir staliukai (atkartojantys akmeninių grindų plytelių koloritą) kavinei suteikia rimtumo (vis tik čia teatras, o ne picerija). Bet tuo pačiu metu jaučiama bohemiška atmosfera – būtent tokie lankytojai ir turėtų pamėgti šią kavinę.

Ieškantiems įdomios ir netradicinės aplinkos furšetui, prezentacijai ar kitokiam renginiui naujoji Dramos teatro kavinė „Babilonas“ – vieta, verta dėmesio. Kad teatro vestibiulio aplinka puikiai tinka tokiems renginiams rengti, buvo įrodyta per oficialų kavinės atidarymo vakarą. Gruodžio 8 d. susirinkę kviestiniai svečiai vaišinosi užkandžiais ir klausėsi dainuojamosios poezijos koncerto, surengto teatro vestibiulyje, specialiai šiam vakarui įrengtoje scenoje.

Nuo sausio mėnesio žadama pratęsti teatro rekonstrukciją ir uždaryti pagrindinę teatro salę. Tad lieka tikėtis, kad naujoji kavinė nestokos lankytojų, kurie šiame pastate išlaikys jaukią atmosferą ir teatrališką nuotaiką.

Daugiau apie kavinę „Babilonas“ >>

Vytauto Mickevičiaus tekstas ir nuotraukos
Meniu.lt informacija

Paskelbk savo straipsnį

Rašyti komentarą

Pasiūlyk restoraną