Areštas už Irane pirktą vyną

Areštas už Irane pirktą vyną

Irane amerikiečių žurnalistė patyrė nemalonų incidentą. Ji buvo areštuota už nupirktą butelį vyno. Roxana Saberi, glaudžiai bendradarbiaujanti su tokiomis kompanijomis kaip BBC bei radijo stotimi NPR, vietinių institucijų buvo sulaikyta prieš daugiau nei mėnesį, sausio 31-ąją, tačiau apie įvykį buvo pranešta tik dabar. Pasak korespondentės tėvo, vasario 10 d. dukra telefonu pranešė, jog ją areštavo. Sulaikymo priežastis – nupirktas vynas. „Dukra sakė, kad netrukus ją paleis, todėl prašė apie areštą nepranešti JAV institucijoms. Butelis vyno buvo tiesiog pretekstas ją areštuoti“, – pridūrė jis. Nors alkoholio prekyba Irane yra neteisėta, juodojoje rinkoje jo įsigyti galima gana lengvai.

Vyras ne iš karto kreipėsi į tam tikras institucijas, tačiau, nesulaukęs jokių žinių iš Roxanos, buvo priverstas tai padaryti. Tiesa, merginos tėvas pasakojo, jog ji turi iranietiško kraujo ir į Teheraną atvažiavo prieš šešis metus dirbti žurnaliste. Nors akreditacijos terminas buvo pasibaigęs, ji vis tiek liko gyventi ir dirbti Irane. Roxana Saberi domisi šios šalies kultūra ir atlieka tiriamąjį darbą.

Vėliau Roxanos tėvas išsiaiškino, jog vyno pirkimas Irane – dažna priežastis areštuoti svečių šalių piliečius. Žurnalistės byla tiriama.

Raminta Skripkaitė
Šaltinis: www.reuters.com
Nuotraukos: lenta.ru, corbis.com
pirmoje – žurnalistė Roxana Saberi
Meniu.lt informacija

Paskelbk savo straipsnį

Rašyti komentarą

Pasiūlyk restoraną