Ar prancūzų virtuvė bus įtraukta į pasaulinį „UNESCO“ paveldą? (įdomybės)

Ar prancūzų virtuvė bus įtraukta į pasaulinį „UNESCO“ paveldą? (įdomybės)

Apie 20 žinomų ir garsių prancūzų virtuvės šefų surengė prašmatnius pietus Parlamentinės Asamblėjos nariams. Šiuo poelgiu jie stengėsi sustiprinti deputatų palaikymą tam, kad prancūzų virtuvė pagaliau būtų įtraukta į „UNESCO“ paveldą.

Priėmimas buvo suorganizuotas pirmininkaujančios asamblėjos būstinėje „Hotel de Lassay“. Deja, asamblėjos pirmininkas Bernardas Accoyer bei ūkio ministrė Christina Legarde neatvyko. Renginį finansavo daug rėmėjų, todėl visuomeninės lėšos nebuvo naudojamos.

Pirmą kartą mintį apie prancūzų virtuvės įtraukimą į „UNESCO“ paveldą iškėlė prancūzų gurmanų bei virtuvės šefų grupelė jau 2006 metais. Jų manymu, virtuvė yra kultūros dalis. Šių metų vasario mėnesį iniciatyvą parėmė ir Prancūzijos prezidentas Nikolas Sarkozy, pavadinęs prancūzų virtuvę geriausia pasaulyje.

Deja, kai kurie jau tuomet pasipiktino tokiu teiginiu. Vienos įtakingos Italijos organizacijos, kuri atstovauja aukštos kokybės vietinių (regioninių) produktų gamybai, kaip atsaką į greitojo maisto kultūrą, narys Carlas Petrini tiesiai šviesiai paklausė: „Kuo prancūzų virtuvė geresnė už kitas?“ Jis pripažino, jog prancūzų virtuvė prisidėjo prie aukštosios virtuvės kultūros formavimo, tačiau neteisinga būtų nustatyti hierarchiją gastronominiame pasaulyje.

Nepaisant įvairių nuomonių, prašymas dėl prancūzų virtuvės įtraukimo į „UNESCO“ paveldą bus paruoštas iki 2009 metų, o pastarosios organizacijos sprendimas turi būti paskelbtas 2010 metais.

Elena Germanovič
Šaltinis: AFP; onet.pl
Nuotraukos: www.sxc.hu
Meniu.lt informacija

Paskelbk savo straipsnį

Rašyti komentarą

Pasiūlyk restoraną