Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Ar prancūzės tikrai lieknos?

2009-11-18
Paskelbk savo straipsnį

Visoje Europoje, o  ir pasaulyje, prancūzės tituluojamos liekniausiomis. Tai patvirtino šiais metais balandžio mėnesį Prancūzijos nacionalinio instituto atliktas tyrimas. Nustatyta, kad Prancūzijos gyventojoms būdingas ne tik mažiausias KMI indeksas Europoje, t.y. tik 23,2, tačiau ir perdėta baimė dėl svorio...

Tuo tarpu neseniai atlikta apklausa, kurioje dalyvavo 25 tūkstančiai prancūzių, rodo ką kitą. Net 15,1 procentų yra nutukusios, 26 procentai moterų kenčia nuo viršsvorio. Vyrų tarpe skaičiai - panašūs: 13,9 procentai nutukusių ir 38,5 vyrų turi problemų su viršsvoriu. Tyrimą atliko „TNS Sofres Healthcare“ bei šveicarų farmacinė kompanija „Roche“.

Taigi, pastarieji faktai liudija, kad ne viena parašyta knyga, kaip prancūzai valgo ir nestorėja – gali būti tik mitas. Per pastaruosius 12 metų eilinio prancūzo svoris padidėjo 3,1 kilogramo, o talijos apimtis – 4,7 cm.

Daktarė Marie-Aline Charles, kuri dalyvavo tyrime, tikina, kad problemos dėl viršsvorio pastebimos dėl miestietiško gyvenimo būdo: sėdimo darbo, viešojo transporto naudojimo ir pasiekiamu dideliu maisto kiekiu. Juk ne pro šalį būtų ir retkarčiais pasivaikščioti. Vis dėlto moteris primena, kad Prancūzijoje padėtis ne blogiausia – čia nutukimo skaičiai tokie patys, kokie buvo užfiksuoti JAV prieš 40 metų.

Elena Germanovič
Šaltinis: thatsfit.com; guardian.co.uk
Nuotrauka: corbis.com
Meniu.lt informacija