Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

„Apple pub“ pristato naujas alaus rūšis – II dalis (Vilnius)

2009-09-25
Paskelbk savo straipsnį

Tęsiame mūsų temą ir kelionę į alaus kraštą „Obuolio respublikoje“. Kalbamės su „Aukštaitijos bravorų“ atstovu Hariu Arėška, kuris pristato vienems dar negirdėtas, o kai kurių jau spėjusias užkariauti simpatijas gyvo alaus rūšis...

I dalis>>

„Aukštaitijos bravorai“ atstovauja ir platina keleto bravorų alų – Būtautų dvaro, Kupiškio, Kurklių ir Trakiškio. Aukštaitijos bravorai - jauna, tačiau ambicinga įmonė, kurios pagrindinis tikslas - natūralaus, gyvo, autentiško alaus populiarinimas. Ne vienas alaus mėgėjas gali išvardinti aibę priežasčių, kodėl restoranas ar baras turėtų svečiams siūlyti tarp daugelio alaus rūšių ir gyvo alaus. Tai natūralus ir šviežias produktas – gyvas alus nepasterizuotas, todėl jame yra B grupės ir kitų vitaminų, kurie „išgaruoja“ alaus pasterizacijos metu.

„Apple pub“ nuo šiol galima ragauti pilstomo gyvo „Kanapinio“ šviesaus alaus, kurį ypač pamėgo jaunimas. Tai filtruotas ir nepasterizuotas, kitaip tariant gyvas alus, kurio stiprumas - 5,5 % vol. „Kanapinis“ gamintas iš čekiško miežių salyklo rauginamas atvirose talpose ir brandintas tris mėnesius nerūdijančio plieno talpose, nenaudojant jokių cheminių priedų. Degustuojant juntamas saldumas ir kartumas – atsiskleidžia apynių skonis. Šis alus gamybos metu itin mažai prisodrinamas dirbtine angliarūgšte, tad ilgai išlieka švelnus poskonis. Auksinė alaus spalva, savitas skonis, bei tiršta puta – pagrindiniai šio alaus akcentai.

Alus buteliuose - nefiltruoto ir nepasterizuoto alaus mėgėjams

Pilstomi alūs filtruojami tam, kad sustabdyti mielių veikimą ir juos galima būtų pilstyti iš statinių, tuo tarpu mėgstantiems nefiltruotą alų siūloma rinktis butelinį variantą. „Apple pub“ galite įsigyti įvairių rūšių gyvo alaus. Butautų dvaro alaus mėgėjams siūloma rinktis šviesų arba tamsų gyvą nefiltruota alų, kuriame išlieka daugybė mineralinių medžiagų ir B grupės vitaminų esančių alaus mielėse:
Butautų dvaro šviesus alus lengvesnis – 5 % vol. Jo gamybos proceso metu naudojamos specialios mielės, dedami kvapnieji apynių spurgai. Natūrali šio alaus fermentacija vyksta atvirose talpose, veliau jis laikomas nerūdijančio plieno tankuose, tada išpilstomas į stiklinius butelius, kuriuose jis galutinai subręsta. Butautų dvaro tamsus alus pusę laipsnio stipresnis. Karamelinis salyklas jam suteikia sodrios rubino spalvos bei saldumo.

Kaimiško alaus mėgėjams siūloma ragauti butelinio Kurklių bravoro I.O. Boiko šviesaus alaus, kuris gaminamas laikantis senovinių tradicijų iš miežių bei rugių salyklo, kvapiųjų apynių spurgų bei ypatingų mielių. Šis alus 5 % vol. stiprumo. „J.O.Boiko“ alus pagamintas laikantis senovinių technologijų, tekintas, gyvas produktas, išsiskiriantis tiršta puta. Natūrali alaus sudėtis leidžia pajusti miežinio salyklo ir naminės duonos kvapą.

Užsukus į „Apple pub“ taip pat galima įsigyti butelinio Kupiškėnų šventinio alaus. Tai tamsus, gyvas alus. Karamelinis salyklas šiam alui suteikia malonu karčiai saldų skonį . Tuo tarpu Kupiškio pivorių alus atskleidžia tikras senovines Kupiškio krašto alaus gamybos tradicijas. Tai šviesus, lengvas alus pasižymintis gaivinančiu skoniu ir švelniu apynių aromatu. Šie abu alus irgi yra dvigubai brandinami, iš pradžių plieno tankuose ir vėliau stiklo buteliuose. „Apple pub“ taip pat galima ragauti butelinės „Dvaro“ giros arba nusipirkti jos išsinešimui.

Gyvas alus užkariauja vis daugiau simpatijų

Pasak „Aukštaitijos bravorų“ atstovo, Haroldo Arėkšos, alumi aktyviau pradėta prekiauti nuo šių metų gegužės mėnesio, tačiau susidomėjimas aukščiau minėtomis alaus rūšimis nuolatos auga: „Tai gyvas alus, kai kurios rūšys lager tipo (Būtautų dvaro, Kanapinis), kitoms rūšims gaminti naudojamos aukštutinės fermentacijos mielės (Kupiškėnų šventinis alus, Kupiškio pivorių alus) ir tai yra tikras alus. Kiekvienas alus kitoks ir atranda savo nišą, tačiau manau, kad apskritai gyvas alus skirtas tiems, kurie ieško kažko įdomesnio. Minėtų alaus rūšių galima ragauti ir kai kuriose kitose Vilniaus restoranuose bei baruose.

Daugiau apie „Apple pub“>>

Elena Germanovič
Nuotraukos: UAB „Aukštaitijos bravorų“
Meniu.lt informacija