Aplink pasaulį. Bjauriausių „patiekalų“ rinkinukas (2)

Aplink pasaulį. Bjauriausių „patiekalų“ rinkinukas (2)

Ar teko ragauti patiekalo, kurį prisiminus net nupurto? O gal egzotiškas delikatesas jums visai patiko? Atėjo metas, kai nukeliauti į pačius tolimiausius pasaulio kampelius netrukdo niekas – tereikia turėti noro ir pinigų. Tad kodėl nepaįvairinus kelionės ir vienais ar kitais patiekalais? Nors daliai žmonių pasipiktinimą kelia vienų ar kitų gyvūnų valgymas, nuo kultūros tradicijų nepabėgsi... Pavyzdžiui, liūtai. Tai yra nykstantys gyvūnai, tačiau vienose ar kitose Afrikos žemyno šalelėse jie yra valgomi. Žinoma, pastarosios šalys dažniausiai yra tolimesnėse vietovėse. Be to, keliautojai, turistai dažnai net neįspėjami apie tai, jog jiems patiekiama liūto mėsą, o meniu parašoma, jog tai – vištiena.

Bičių lervos
Jei nusprendėte pakeliauti po didžiąją Kiniją ar naujųjų technologijų virtuozę Japoniją, pasidomėkite patiekalu iš bičių lervų. Vietiniai teigia, jog šiandien tai nostalgija, nes kvepiantis patiekalas dažniausiai pagaminamas tik per didesnes iškilmes, nors kadaise hachinoko buvo populiarus tų šalių kaimo gyventojų užkandis. Bičių lervos vadinamos hachinoko. Paprastai bičių lervos yra verdamos sojos padaže su cukrumi.

Vorai
Skuon vorai, kurie itin mėgiami Kambodžoje, savo išvaizda yra panašūs į tarantulus. Jie yra veisiami specialiai valgymui, o ne gaudomi tamsiuose užkampiuose. Kažkada šie vorai buvo pagrindinis Raudonųjų khmerų maistas. Šiandien skuon vorai maistui veisiami tam įrengtose daubose, o prieš valgant gerai iškepami. Bet kad ir kaip gerai jie būtų iškepti, kramtyti tenka gana ilgai, o ragavusieji sako, kad jausmas toks, lyg kas vaikščiotų po burną.

Beždžionių smegenys
Kokias emocijas gali sukelti patiekalas iš beždžionių smegenų? Bet vėlgi, daugelis mielai valgo ir delikatesu laiko kiaulės smegenis, tad emocijas tenka nuslopinti ir pažvelgti tikrovei į akis. Valgyti beždžionės smegenis rizikinga, nes yra didelis pavojus užsikrėsti Creutzfeldt-Jakob liga, tačiau tokioje šalyje kaip Kinija tai nesukelia problemų. Tikrai nerašysiu apie tai, kaip viskas vyksta ir kaip valgoma, nes tai baisiau nei baisu, tik paminėsiu, jog smegenys turi būti suvalgomos dar prieš beždžionei mirštant...

Žiurkės
Žiurkės kai kuriose pasaulio šalyse yra gana dažnas patiekalas. Štai Šiaurės Korėjoje tai gana populiarus maistas kaimuose, tačiau valgomos laukinės žiurkės. Sakoma, jog jų skonis primena vištiena. Kažkodėl daugelio netradicinių ar egzotiškų patiekalų skonis primena vištieną...

Pagal Travel TV parengė Jolanta Bagurskienė
Nuotraukos: listverse.com
Meniu.lt informacija

Paskelbk savo straipsnį

Rašyti komentarą

Pasiūlyk restoraną