Apie žaliąją citriną, diabetą ir daugiau...

Apie žaliąją citriną, diabetą ir daugiau...

Žaliąsias citrinas geriau laikyti šaldytuve

Egzotiško skonio žaliosios citrinos ilgiau išliks šviežios, jei jas laikysite šaldytuve, esant nuo 5 iki 9 laipsnių temperatūrai. Užšaldytas šio vaisiaus sultis galima naudoti kokteiliams. Beje, žaliųjų citrinų šaldytos sultys tinkamos vartoti apie metus. Spaudžiant žaliųjų citrinų sultis, lyginant su citrina gausime net dukart daugiau sulčių. Be to, jose daugiau mineralinių medžiagų: kalcio, kalio ir fosforo. Tačiau vitamino C sudėtis mažesnė.

Kaip išvengti diabeto?

Tulano įstaigos „University School of Public Health and Tropical Medicine“ medikų tyrimai, kurie truko aštuoniolika metų, parodė, jog siekiant apsisaugoti nuo diabeto, pakanka kasdien suvalgyti porciją lapinių daržovių arba tris porcijas šviežių vaisių. Tačiau, vaisių sultys didina diabeto vystymąsi, nes sudėtyje yra cukraus ir neišlaiko ląstelienos. Ląsteliena šviežiuose vaisiuose ir žaliose daržovėse nulemia lėtą cukraus įsisavinimą, todėl staigiai kinta cukraus kiekis kraujyje. Todėl galima prieiti išvados, kad žmonės, kurie turi antsvorio, nors ir į savo racioną įtraukia pakankamą kiekį daržovių ir vaisių, vis tiek rizikuoja susirgti diabetu.

Besilaukiančioms moterims nerekomenduojama vartoti daug kofeino

Amerikiečių mokslininkai nustatė, jog vartodamos per didelį kiekį kofeino, besilaukiančios moterys trukdo sėkmingai vystytis savo kūdikiui. Būsimoms mamoms mokslininkai pataria gerti ne daugiau kaip 2 puodelius kavos per dieną. Per pirmuosius tris mėnesius pageidautina visiškai atsisakyti tokių produktų, kaip: coca cola, energetiniai gėrimai, šokoladas ir kava. Tyrimo metu buvo užfiksuota, jog kofeinas neigiamai veikia naujagimio svoriui.

Cukrus ir druska – drauge pavojingiau

Ne paslaptis, kad gausus druskos vartojimas lemia padidėjusį kraujospūdį, o taip pat turi kitų neigiamų pasekmių. Londono universiteto „St. George’s University of London“ mokslininkai nustatė, jog vaikai, mėgstantys sūriau, renkasi gazuotus gėrimus, o tai turi įtakos savijautai, skatina antsvorio atsiradimą. Ištirta, kad vienas gramas druskos verčia vaikus išgerti papildomus 100 gramų limonado, o tai prilygsta 27 gramams cukraus.

Raminta Skripkaitė
Šaltinis: www.kedem.ru
Nuotraukos: www.sxc.hu
Meniu.lt informacija

Paskelbk savo straipsnį

Rašyti komentarą

Pasiūlyk restoraną