Alus iš kosmoso

Alus iš kosmoso

Ar kartais išlenkiate vieną kitą alaus bokalą? Gal norėtumėte paragauti alaus iš kosmoso? Jį gamina tikrai ne ateiviai...

Alaus daryklos „Sapporo“, įsikūrusios Japonijoje, darbuotojai sugalvojo pagaminti alų iš miežių, užaugintų kosmoso stotyje. Miežiai, kelis mėnesius auginti kosmose, taps žaliava ypatingam alui. Šio gėrimo mėgėjai, norėdami įsigyti butelį astro alaus, turės gerokai paploninti piniginę, nes šio alaus, kurio pagaminta vos 100 butelių, nėra parduotuvėse, jis bus parduodamas specialaus aukciono metu. Jeigu kosmoso pasėliai būtų didesni, alaus būtų daugiau...

„Sapporo“ vadovas Junichi Ichikawa komentavo, jog alus bus išpilstytas į butelius jau lapkričio mėnesį. Tada kiekvienas, nusipirkęs alaus iš kosmoso, galės išsiaiškinti, ar jo skonis skiriasi nuo paprasto žemiškojo gėrimo skonio.

Miežiai į kosmoso stotį buvo nugabenti ne atsitiktinai. Smalsūs japonų mokslininkai norėjo išsiaiškinti, kaip augalai auga nesvarumo būsenoje ir ar jie skirsis nuo tradicinių, užaugintų Žemėje. Mokslininkai taip pat daro prielaidą, kad netrukus žmonės kosmose galės išbūti taip ilgai, jog maisto produktus bus paprasčiau užsiauginti kosmoso stotyje, nei gabenti iš Žemės.

Momoko Matsumura, „Sapporo“ kompanijos atstovas spaudai, tikino, jog visi su nekantrumu laukia akimirkos, kuomet galės pasimėgauti alumi iš kosmoso. Šios alaus daryklos atstovai su mokslininkais pradėjo bendradarbiauti 2006 metais. Tuomet į rusų kosminę stotį buvo nugabenti ir auginami 25 gramai grūdų. Mokslininkai norėjo ištirti, kaip grūdai reaguoja į kosminę kelionę. 2007 metais šie grūdai buvo pakartotinai pasodinti kosmoso stotyje, o 2008 metais pastarųjų derlius pasodintas Žemėje.

Nuotraukoje – studentė Elena Shaginardanova iš Okayama universiteto (Japonija) spaudos konferencijos metu, Tokijuje, 2008 metų gegužės mėnesį. Ši mergina dirbo laboratorijoje. Rankose ji laiko pirmuosius miežius, užaugintus Rusijos kosmoso stotyje 2006 metais.

Parengė Elena Germanovič
Šaltinis: onet.pl; msnbc.msn.com
Nuotrauka: msnbc.msn.com
Meniu.lt informacija

Paskelbk savo straipsnį

Rašyti komentarą

Pasiūlyk restoraną