Alkoholio suvartojimo tendencijos pasaulyje (II dalis)

Alkoholio suvartojimo tendencijos pasaulyje (II dalis)

Tęsiame apžvalgą. Kinijoje 2007 metais buvo suvartota 500 mln. dėžių alkoholio. Populiariausias prekės ženklas – „Chivas Regal“. Šio škotiško viskio 1,3 mlrd. gyventojų parduota tik 730 tūkstančių dėžių. Dėl šios priežasties Kinija yra potenciali rinka amerikiečių gėrimams „Maker's Mark“ bei „Jack Daniel's“. Kinijoje labai mėgiamas Baijiu. Tai baltos spalvos gėrimas, gaminamas iš ryžių. Jis yra pigus, dažniausiai gaminamas mažų gamintojų. Štai kodėl „Chivas Regal“ – vienas iš populiariausių, bet mažais kiekiais parduodamų stipriųjų alkoholinių gėrimų Kinijoje.

Lenkijoje ir Ukrainoje, panašiai kaip ir Kinijoje, populiariausi yra maži vietiniai gamintojai. Trys populiariausios degtinės sudaro tris ketvirtadalius visų alkoholio pardavimų. Vietiniai gyventojai perka nebrangius, šalyje gaminamus gėrimus. Didžiausia jų dalis – degtinė.

Pasak Noaho Rothbaumo, „The business of Spirits“ knygos autoriaus, JAV degtinė taip pat populiari – 2007 metais amerikiečiai išgėrė 51 milijoną dėžių šio gėrimo. Noahas Rothbaumas tikina: „JAV degtinė yra populiariausias alkoholinis gėrimas. Amerikiečiai ją beprotiškai mėgsta.“ Nors geriausiai šalyje parduodamas „Bacardi“ bei „Captain Morgan“ romas, populiariausia degtinė – „Smirnoff“. Ją taip pat dažniausiai renkasi Kanados ir Didžiosios Britanijos gyventojai. Palyginus su Rusija, kur dominuoja įvairūs gamintojai, JAV „Smirnoff“ degtinė yra lyderė. 2007 metais parduota 9 307 000 jos dėžių, o „Absolut“ degtinės – 5 milijonai dėžių. Degtinė sudaro trečdalį pardavimų. Taip pat amerikiečiai mėgsta viskį: praeitais metais išgerta 5 mln. dėžių „Jack Daniel's“, 1,5 mln. dėžių „Johnny Walkker“.

Nors vis dažniau garsiai pasisakoma už abstinenciją, faktai liudija ką kitą: kiekvienoje šalyje vartotojai išgeria milijardus litrų skirtingo alkoholio. Visgi, alkoholio vartojimas kenkia žmogaus sveikatai, o taip pat visuomenės gerovei.

Elena Germanovič
Šaltinis: Forbes.com, IWSR, onet.pl
Nuotraukos: www.sxc.hu
Meniu.lt informacija

Paskelbk savo straipsnį

Rašyti komentarą

Pasiūlyk restoraną