Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Alkoholio kaloringumas

2009-07-13
Paskelbk savo straipsnį

Daugelis iš mūsų mano, jog taurė vyno turi mažiau kalorijų nei desertas ar užkandžiai. Ar tai mitas? Pasirodo, žinome per mažai...

Ne vienas pietų ar vakarienės metu mėgstame pasilepinti vynu, o susitikę su draugais dažnai išlenkiame ne vieną bokalą alaus... Visgi, ne kiekvienas įsivaizduojame koks kaloringas yra alkoholis.

Šiek tiek faktų...

Vyno taurėje -  120 kalorijų, tiek pat kiek gabalėlis pyrago. Atlikus 2000 respondentų apklausą, pasirodo, kad apie vyno turimas kalorijas nenutuokia keturiasdešimt procentų britų. Apklausa – dalis kampanijos, kuria siekiama pažaboti žmonių gėrimo įpročius. Ne paslaptis, kad po išgertuvių seka ir nesveiki pusryčiai, kurie taipogi prisideda prie svorio didėjimo. Anksčiau buvo siekiama dėmesį atkreipti į žalingą poveikį sveikatai bei susirgimo kai kuriomis ligomis didėjimą. Šios kampanijos tikslas buvo kitoks – žmonėms parodyti kokią įtaką svoriui daro alkoholinių gėrimų vartojimas. Štai pavyzdžiui, jei išgeriate penkis alaus bokalus per savaitę, paskaičiavus per metus gauname 250 bokalų, kurie kalorijų skaičiumi prilygsta 221 spurgai, suvalgytoms metų bėgyje.

Remiantis apklausa, eilinis vyno mėgėjas per mėnesį suvartoja apie 2 tūkstančius kalorijų – panašų jų kiekį gautumėte per metus pietų metu suvalgę 38 jautienos kepsnius.

„Reguliarus alkoholio vartojimas, didesniais nei rekomenduojama kiekiais daro poveikį mūsų sveikatai, o ir talija keliais centimetrais gali pasitaisyti...“ - komentavo Didžiosios Britanijos sveikatos ministras Phil Hope. Jis pridūrė, kad svorio pokyčius gali nulemti ne tik kalorijos, kurias gauname su alkoholiu, tačiau ir riebus maistas, kurį dažnai mėgstame valgyti padauginę alkoholio.

Hether Caswell iš Britų mitybos fondo komentavo: „Daugelis žmonių prieš suvartodami pilną stiklinę grietinėlės susimąstytų, tačiau du kartus negalvotų ar verta išgerti bokalą alkoholinio gėrimo. Kalorijų kiekis yra panašus, o bėgant laikui ir vartojant perteklinį alkoholio kiekį šį procesą dažniausiai lydi papildomi kilogramai.“

! Primename, kad alkoholio vartojimas kenkia Jūsų sveikatai ir artimųjų gerovei.

Elena Germanovič
Šaltinis: bbc.co.uk
Nuotrauka: corbis.com
Meniu.lt informacija