Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Alboje vyks baltųjų triufelių festivalis

2009-09-13
Paskelbk savo straipsnį

Nuo spalio 3 iki lapkričio 8 dienos, mažame šiaurės vakarų Italijos miestelyje Alba vyks vienas svarbiausių gastronomijos renginių – baltųjų triufelių festivalis.

Triufelių yra kelių rūšių - juodasis, baltasis, kinietiškasis ir vasarinis. Pati brangiausia rūšis, turinti stipriausią kvapą ir skonį - baltieji triufeliai. Šios rūšies grybų kaina gali šokiruoti - 3000-4000 eurų už kilogramą.

Baltųjų triufelių festivalis arba „baltųjų deimantų”, kaip juos vadina vietiniai gyventojai. Tokį pavadinimą šie egzotiški grybai gavo neatsitiktinai – visame pasaulyje jie vertinami ne ką mažiau už brangakmenius. Baltųjų triufelių sezonas prasideda rudenį – būtent šiuo metų laiku Albos miškuose prasideda šių gėrybių paieškos.

Kasmetiniam festivaliui, skiriamas itin didelis dėmesys, kruopščiai ruošiamasi: organizuojamos degustacijos ir meistriškumo kursai, o taip pat bus rengiamas triufelių aukcionas, kuriame bet kuris norintis, paaukojęs solidžią sumą, galės įsigyti taip vertinamą italų grybą.

Laimę išbandyti galima bus ir leidžiantis į triufelių paieškas drauge su tikraisiais jų medžiokliais. Festivalio metu gatvėse vyks teatralizuoti pasirodymai bei kostiuminiai spektaliai.

Raminta Skripkaitė
Šaltinis: travel.com
Nuotraukos: travel.com
Meniu.lt informacija