Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

6 argumentai juodojo šokolado naudai

2009-07-14
Paskelbk savo straipsnį

Birželio 11-toji buvo pasaulinė šokolado diena. Ją 1995 metais sugalvojo prancūzai. Nuo to laiko kasmet, birželio 11 dieną viso pasaulio smaližiai švenčia.

Apie šokoladą – naudingas jis ar ne – daug kilo ir šiandien tebekyla ginčų. Tačiau kelios svarios priežastys liudija apie šio produkto naudą. Tiesa, kalba eina tik apie juodąjį šokoladą ir žinoma, protingus jo vartojimo kiekius. Šis „tamsusis auksas“ turi vertingų savybių. Yra 6 priežastys, dėl kurių šį skanėstą išties verta gerbti.

1 priežastis: šokoladas gerina nuotaiką

Kakavos pupelėse, iš kurių ir gaminamas šokoladas, yra magnio. Jis mažina stresą, malšiną nerimo jausmą, padeda kovoti su depresija. Būtent juodasis šokoladas stimuliuoja organizme endorfinų atsiradimą – laimės hormonų ir tokiu būdu kelia nuotaiką.

2 priežastis – šokoladas padeda mąstyti

Kūrybinį darbą dirbantys žmonės žino: jei idėjų mūza užtruko kelyje, ją galima paskubinti. Tam padės puodelis kavos, nors gydytojai pataria šio gėrimo dideliais kiekiais nevartoti. Todėl puikia alternatyva gali tapti šokoladas. Į jo sudėtį taip pat įeina kofeinas, o taip pat teobrominas. Šios medžiagos ir stimuliuoja smegenų veiklą bei žmogaus kūrybinį aktyvumą.

3 priežastis – šokoladas normalizuoja kraujospūdį

Šokolade yra kalio, kuris dalyvauja medžiagų apykaitoje ir normalizuoja kraujo spaudimą.

4 priežastis – padeda išvengti širdies negalavimų

Juodasis šokoladas gerina širdies darbą ir taip padeda išvengti negalavimų. Šis produktas turtingas antioksidantais – flavonoidais (jų šokolade daugiau, nei raudoname vyne). Jie gerina kraujotakos sistemos darbą ir neleidžia formuotis trombams širdies srityje bei smegenyse.

5 priežastis – šokoladas užkerta kelią kariesui

Šokolade gausu kalcio, kuris kaip žinia, reikalingas tvirtiems kaulams. Taninai, esantys saldumynuose, turi antibakterinių savybių ir užkerta kelią dantų apnašų atsiradimui, o floridas stiprina dantų emalį.

6 priežastis – šokoladas kelia seksualumą

Šokoladas turi dar vieną puikią savybę – specialistai tvirtina, kad jis įtakoja seksualumą keliančius pojūčius. Beje, moterims juodasis šokoladas padeda „jų“ dienomis.

Taigi, 6:0 rezultatu, smaližių naudai - šokoladas ne tik skanus, bet ir naudingas.

Raminta Skripkaitė
Šaltinis: lenta.ru
Nuotraukos: corbis.com
Meniu.lt informacija