Ozonas_virselis_Maistas_250pix

Kas šiandien meniu? Žinok, ką valgai: ekologija

„Užupio klasikos“ lankytojai galės rinktis ekologiškus patiekalus
„Užupio klasika“, įsikūrusi pačioje sostinės širdyje, Užupio gatvėje. „Aptarnavimas dėmesingas ir neįkyrus, maistas šviežias ir skanus, aplinka jauki ir estetiška, o kliento poreikiai yra pirmoje vietoje.“ – tai vienas iš kavinės lankytojų komentarų. „Užupio klasika“ atlikusi savo lankytojų apklausą, kokią informaciją jie norėtų gauti apie kavinėje patiekiamus patiekalus, iš kokių produktų norėtų, kad tie patiekalai būtų pagaminti, ryžosi... Skaityti daugiau »
Tausojančiais žvejybos būdais sugauta žuvis Lietuvoje - tik katėms
88 proc. Europos komercinių žuvų rūšių yra išgaudomos viršijant nustatytą, tvarią žvejybą užtikrinantį sugaunamos žuvies kiekį. Trečdalis Europos žuvų rūšių išgaudytos tiek, kad vargu, ar jų ištekliai kada nors atsikurs. Kituose pasaulio vandenynuose ir jūrose situacija ne ką geresnė. Remiantis Pasaulinės maisto ir žemės ūkio organizacijos duomenimis, 52 proc. pasaulio žuvies išteklių yra visiškai išeikvoti ir dar 28 proc. – pereikvoti arba ženkliai... Skaityti daugiau »
Jūs perkate? Ar Jums parduoda?
Pasaulinė maisto ir žemės ūkio organizacija apskaičiavo, kad 52 proc. pasaulio žuvies išteklių yra visiškai išeikvoti, dar 28 proc. – pereikvoti arba ženkliai sumažėję. Nenuostabu, kad kasmet žuvies kaina kyla ir kils ateityje. Kai kurie mokslininkai prognozuoja, kad jei dabartinės žvejybos ir žuvies suvartojimo tendencijos nesikeis, komercinių žuvų vandenynuose neliks jau 2048 metais. Todėl vieną dieną žuvis gali tapti prabangos produktu. Rinktis žuvį atsakingai... Skaityti daugiau »