Gairė: bbq

BBQ technologijos ir paslaptys
Barbekiu ruošimui naudojama mediena skiriasi priklausomai nuo geografinės vietos, tradicijų bei kitų veiksnių. Amerikoje, kuri tradiciškai laikoma BBQ tėvyne, populiariausia algarobo (mesquite) ir karijos (hickory) mediena, Europoje vyrauja ąžuolas, alksnis, obelis ir vyšnia. Pradžioje aptarsime medienos rūšis, jų skonines savybes bei pasirinkimą skirtingiems patiekalams, tačiau šioje srityje vertėtų pasikliauti ir savo nuojauta, eksperimentuojant atrasti sau artimus skonius. Skaityti daugiau »
„Tesla Pub“ – gerų skonių išradėjai
„Tesla pub“ jau spėjo pagarsėti kaip viena geriausių vietų paragauti glazūruotų BBQ šonkauliukų. Nors meniu ir neilgas, tačiau gerai „sukaltas" ir jame yra viskas, ko reikia geram pasisėdėjimui su draugais. Skaityti daugiau »
Big Green Egg receptai: VIŠČIUKAS KIAUŠINYJE
Šiuolaikiška klasika. Šis receptas neįprastas tuo, kad naudojamas alaus kokteilis Radler. Gaiviai saldus citrusinių vaisių skonis – tikras gardumėlis! Kol višta kepa, alus skardinėje garuoja, todėl mėsa išlieka minkšta ir sultinga, o tai ypač svarbu krūtinėlei, kuri iškepa greičiau už blauzdeles. Šis receptas puikus tuo, kad jums reikės tik pusės skardinės, todėl alų prieš tai būtinai atšaldykite! Skaityti daugiau »
Jubiliejiniame Lietuvos grilio čempionate triumfavo svečiai iš Lenkijos
Savaitgalį Vilniuje praūžusioje Tautų mugėje Lietuvos barbekiu kepėjų asociacija (LBKA) surengė šventę visiems grilio mėgėjams. Dvi dienas Lukiškių aikštėje vykusiame jubiliejiniame 10-ajame Lietuvos grilio čempionate triumfavo Lenkijos komandos, užėmusios pirmąją ir trečiąją vietas. Antroji atiteko lietuvių „Borjomi Grill Team“, kurios lyderis Nerijus Ižganaitis taip pat tapo geriausiu čempionato kapitonu ir barbekiu kepėju. Na, o šeštadienį buvo pasiektas... Skaityti daugiau »
Jubiliejinės grilio varžytuvės: BBQ Ben, rekordinis vištienos šašlykas ir daugybė komandų
Tautų mugės metu, rugsėjo 18-19 d., Lietuvos barbekiu kepėjų asociacija (LBKA) surengs 10-ąjį atvirą grilio kepėjų čempionatą. Net 20 mūsų šalies bei kaimyninės Lenkijos komandų varžysis penkiose rungtyse. Geriausius Lietuvos grilio kepėjus išrinks solidi teisėjų komisija, kuriai vadovaus garsusis Didžiosios Britanijos virtuvės šefas ir aukščiausio lygio barbekiu meistras Benjaminas Bartletas (Benjamin Bartlett), pasaulyje labiau žinomas kaip BBQ Ben.... Skaityti daugiau »
10-ąjį grilio sezoną vainikuos Lietuvos čempionatas
Lietuvos barbekiu kepėjų asociacija (LBKA) kviečia dalyvauti 10-ajame ATVIRAME LIETUVOS GRILIO ČEMPIONATE, kuris vyks 2015 m. rugsėjo 18-19 d. Vilniuje Lukiškių aikštėje. Svarbi žinia rekordų mėgėjams: šeštadienį, rugsėjo 19 d., bus kepamas rekordinis vištienos šašlykas, kurį vėliau, kai rekordų knyga „Faktum“ užfiksuos, visi šventės dalyviai galės ragauti! Skaityti daugiau »
Grill dienos viloje
Vila "Dubgiris" kviečia griebt šeimą, giminaičius ir draugus ir lėkt pas mus - čia gamtos grožis ir pasakiško skonio virtuvės šefo Egidijaus Dygimo, Jūsų akivaizdoje, ant griliaus, kepti patiekalai...čia - visą dieną ir vakarą mėgaukitės grynu oru, plaukiokite mūsų valtelėmis Plinkšių ežere, mėgaukitės vienas kito draugija! Skaityti daugiau »
Kuklusis gastronomijos verslininkas
„Jeigu žinai, kad darai gerai, tai daryk toliau“, – patariamai ir griežtai tarė virtuvės šefas Algirdas Gedvilas. Kaip vienas didžiausių senesnės kartos šefų problemų jis įvardija nenorėjimą keistis, pasikliauti jaunų, mokslus užsienyje baigusių šefų patarimais ir per didelį taikymąsi prie keistų klientų ar restorano savininkų užgaidų. Suradęs nišą vienoje savo mylimiausių darbinių sferų, Algirdas pasiryžo atsiriboti nuo visų kitų ir atsidaryti savo... Skaityti daugiau »
Balandžio mėnėsio renginiai kulinarijos studijoje
Planuokite gastronominį balandį iš anksto. Kulinarijos studijoje šį mėnesį: graikiškos virtuvės, Viduržemio jūros, Pietų Amerikos, rytietiškos virtuvių ir grill trečiadienio "After Work". Čiop Čiop kulinarinė studija trečiadieniais atveria duris visiems, norintiems susipažinti su įvairių šalių virtuve ir pasimėgauti profesionalių šefų ruoštais patiekalais. Vieną kartą per savaitę dirbame kaip restoranas, kai mokate tik už meniu pasirinktus patiekalus ar... Skaityti daugiau »
Žiemos BBQ sezonas - dvejos BBQ kepimo varžybos
X Lietuvos barbekiu kepėjų asociacijos (LBKA) sezonas prasideda! Asociacija kviečia net į du renginius: tradicinį Žiemos žuvies barbekiu turnyrą Palangoje, kuris vyks vasario 14 d. ir Žiemos barbekiu varžytuves Trakuose vasario 16 d. Skaityti daugiau »
9-ąjį grilio sezoną vainikavo Lietuvos čempionatas
Tautų mugės metu, Vilniuje Lietuvos barbekiu kepėjų asociacija (LBKA) baigė 9-ąjį sezoną, surengdama atvirą grilio mėgėjų čempionatą. Jame lankėsi Pasaulinės barbekiu kepėjų asociacijos (WBQA – angl. World Barbecue Association) prezidentas Patrikas O‘Sulivanas (Patrick O‘Sullivan). Čempionate dalyvavo 13 komandų iš Lietuvos ir Estijos, kurios varžėsi penkiose rungtyse. Tarptautinė teisėjų komisija nustatė ir apdovanojo geriausius grilio kepėjus. Skaityti daugiau »
„Kadagio uogos“:  net, jei reikia autobusiuką 10 kartų pastumti, mes vis tiek nuvyksime į varžybas!
Dažniausiai galvojama, jog didžiuliams kulinariniams laimėjimams reikia prabangios įrangos, stilingos aprangos ir prabangios serviruotės. Daugkartinės grilio čempionatų nugalėtojų komanda, „Kadagio uogos“ teigia jog tai tik mitas. „Kadagio uogos“ pergales nulėmė jų patirtis, ryžtas, fantazija, valia, įsitraukimas, o svarbiausia – pozityvus požiūris. Skaityti daugiau »
Lietuvos grilio meistrai – šešti Europoje
Praėjusią savaitę Lietuvos barbekiu kepėjų asociacijos (toliau – LBKA) nariai dalyvavo Europos čempionate Lenkijoje, kuriame bendroje įskaitoje užėmė šeštąją vietą, o jautienos kepimo rungtyje buvo antri. Lietuviams atstovavo komanda „Kadagio uogos“. Skaityti daugiau »
Artėjant savaitgaliui grilio meistrų receptai
Ant žarijų ir ugnies keptas maistas šiuo metu "ant bangos" ne tik iškylose, bet ir Lietuvos restoranuose. Lietuvos barbekiu kepėjų asociacijos (LBKA) narys, virtuvės šefas Donatas Beinorius siūlo paįvairinti šventinį meniu netradiciniais, tačiau lengvai kepsninėje ar ant laužo paruošiamais patiekalais. Užkandžiams puikiai tiks pievagrybių vėrinukai ir baklažanai su mocarelos sūriu. O pagrindiniam patiekalui pasigaminkite vištieną arba kalmarų suktinukus. Gaivus... Skaityti daugiau »
Lietuvos BBQ rekordai ir čempionai
Birželis prasidėjo dviem įspūdingais renginiais, kuriuose dalyvavo Lietuvos barbekiu kepėjų asociacijos (toliau – LBKA) nariai: Marijampolėje iškepta ilgiausia Lietuvoje dešra, o Druskininkų miesto šventėje paaiškėjo grilio mėgėjų ir profesionalų čempionato nugalėtojai. Skaityti daugiau »
Geriausi pavasario barbekiu kepėjai – estai
Praėjusį savaitgalį sostinėje tradiciškai varžėsi pavasarinio barbekiu kepėjai ir buvo siekiama dar vieno Lietuvos rekordo. Šiais metais žiūrovai galėjo stebėti ne tik besivaržančias Lietuvos ir Estijos barbekiu komandas, kurios ant ugnies ruošė patiekalus iš vištienos, bet ir matyti, kaip siekiama dar vieno Lietuvos rekordo, ir net jo paragauti! Tačiau tai – ne vieninteliai pavasario grilio kepėjų siurprizai. Skaityti daugiau »
Lietuviška stinta pakluso armėniškiems prieskoniams
„Palangos stintos“ šventėje vyko III stintų barbekiu kepimo čempionatas, kurį organizavo Lietuvos barbekiu kepėjų asociacija (toliau – LBKA). Žuvienės virimo ir stintų kepimo rungtyse varžėsi 7 komandos iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos ir Palangos. Skaityti daugiau »
Kalėdinės grilio varžytuvės
Gruodžio 21 d. (šeštadienį) visi gero maisto mėgėjai kviečiami dalyvauti kalėdinėse žąsų kepimo ant griliaus varžytuvėse. Dalyvaukite, kaip kepėjai arba ateikite paragauti, kaip žiūrovai ir vertintojai. Skaityti daugiau »