Restoranų ir kavinių naujienos: sveikata / sveika mityba

Ekologiškas, švarus, subalansuotas maistas restorane – įmanoma!
Didelių porcijų ir persivalgymo erą ilgam pakeitė sveikos mitybos ir individualių dietų laikas. Maisto vertės supratimas auga kasdien, o mokėti už „bet ką“ nebesinori vis didesniam ratui žmonių. Švaraus, subalansuoto ir patikimo maisto ieškotojams atsiveria vis daugiau galimybių bei pasirinkimo. Skaityti daugiau »
Baras sveikam gyvenimui
Sparčiai populiarėjant sveikam gyvenimo būdui, vienas iš „must“ aplankyti Kauno taškų – “Fruti Juice&Smoothie” sulčių baras! Tai šviežiai spaustos sultys, trinti, žalieji, riešutų pieno kokteiliai, desertai, detoksikacijos programos. Sultys spaudžiamos vietoje ir pateikiamos klientams išsinešimui. Fruti Juice & Smoothie sulčių bare gausite maistą ne tik pasisotinimui, bet ir sveikatai, grožiui ir gerai savijautai! Skaityti daugiau »
Biodinaminio ūkio produktai restorane
"Esse"restorane galite ne tik skaniai ir sveikai pavalgyti, bet ir įsigyti biodinaminio ūkio putpelių kiaušinius. Restorano ūkis gavo Demeter sertifikatą. Demeter - tai pasaulinės ekologinės biodinaminės žemdirbystės asociacijos ženklas. Biodinamika - „bios“ (gyvybė) ir „dynamics“ (energija) Skaityti daugiau »
Lietuvių mitybos įpročiai kinta – vis dažniau kiaulienos kepsnį keičia žuvis
Mitybos įpročiai net 25-30 proc. lemia sveikatą, bet Vilniaus universiteto medicinos fakulteto Visuomenės sveikatos instituto medikų atlikto tyrimo duomenimis, tik penktadalis Lietuvos gyventojų rinkdamiesi maistą galvoja apie jo naudą organizmui. Tiesa, situacija pastaruoju metu gerėja: patiekalų pardavimo analizė rodo, kad įprastą lietuvišką stalą užkariavusius mėsos patiekalus restoranuose vis dažniau keičia žuvis ir jūros gėrybės. Skaityti daugiau »
Sveikesnis meniu vaikams
Kiekvienais metais viso pasaulio šefai vardindami pagrindines restoranų tendencijas pabrėžia ypatingą dėmesį vaikų mitybai. Peržvelgus Lietuvos restoranų vaikiškus meniu peršasi išvada, jog Lietuvos šefai turi savo požiūrį į sveikatą. Tačiau yra Vilniuje vietų, kur vaikų meniu nerasite "bulvyčių fri" su dešrelėmis ir picos. California gourmet - mažiesiems gurmanams. Skaityti daugiau »