Gairė: sveikata / sveika mityba

Ekologiškas, švarus, subalansuotas maistas restorane – įmanoma!
Didelių porcijų ir persivalgymo erą ilgam pakeitė sveikos mitybos ir individualių dietų laikas. Maisto vertės supratimas auga kasdien, o mokėti už „bet ką“ nebesinori vis didesniam ratui žmonių. Švaraus, subalansuoto ir patikimo maisto ieškotojams atsiveria vis daugiau galimybių bei pasirinkimo. Skaityti daugiau »
Artėjančioje sveikos mitybos konferencijoje – pasaulinio garso pranešėjai
Kovo 18-19 d. viešbučio „Radisson Blu” konferencijų centre Vilniuje vyks jau penktąjį kartą organizuojama Ann Wigmore sveikos mitybos konferencija. Pranešimus renginyje skaitys visame pasaulyje žinomi mitybos specialistai Brenda Davis, Jeffrey Smithas, Mladenas Golubicas, Deanas Ornishas. Skaityti daugiau »
Pobūviai ir renginiai, kurie įkrauna energija
Ką beplanuotumėt – praėjusių metų rezultatų aptarimą, konferenciją, kurios dalyvius reikia įkrauti energija pertraukų metu, svetingus verslo pusryčius, pietus ar ypatingų svečių priėmimą - pasidalinkite savo planais su kavine "Kūno kultūra", kurios komanda pasirūpins, kad šventė ar renginys būtų įkrautas sveiku, įdomiu ir subalansuotu maistu. Skaityti daugiau »
Baras sveikam gyvenimui
Sparčiai populiarėjant sveikam gyvenimo būdui, vienas iš „must“ aplankyti Kauno taškų – “Fruti Juice&Smoothie” sulčių baras! Tai šviežiai spaustos sultys, trinti, žalieji, riešutų pieno kokteiliai, desertai, detoksikacijos programos. Sultys spaudžiamos vietoje ir pateikiamos klientams išsinešimui. Fruti Juice & Smoothie sulčių bare gausite maistą ne tik pasisotinimui, bet ir sveikatai, grožiui ir gerai savijautai! Skaityti daugiau »
Gourmet vaikų meniu - idėjos restoranams ir namams
Draugiškas aplinkai meniu, draugiški gyvūnams restoranai, o kaip su „Draugiškas vaikams meniu“? Lietuvoje tokiais meniu, deja, rūpinasi vos keletas restoranų, o juk auga naujoji klientų karta. Sveiki pasirinkimai ir padidintas dėmesys alergenams vaikų meniu – pastaruosius 3 metus auganti gastronomijos tendencija visame pasaulyje. Auganti, vadinasi ir tobulėjanti. Restoranai vis dažniau įveda gurmaniškus, madingus pasirinkimus į vaikų meniu, populiarėja ir galimybė... Skaityti daugiau »
Virtuvės mados: fermentuotos bulvės ir arbata
Ruduo idealus laikas į savo receptų sąsiuvinius įtraukti įdomius fermentavimo, arba paprasčiau tariant, raugintų produktų receptus. Dėl fermentavimo šiuo metu pamišęs visas pasaulis net restoranų šefai didžiuodamiesi pristato fementuotus produktus savo meniu. Siūlome išbandyti kai ką įdomiau už raugintus kopūstus, agurkus - Jūsų dėmesiui fermentuotos bulvės, riešutai, sėklos, arbata Skaityti daugiau »
Ar tikrai lietuviškos daržovės sveikesnės,  o pieno produktus reikėtų rinktis liesus?
Pirkėjai turi žinoti, kad sveikatai palankiausi maisto produktai dažniausiai yra be ženklinimo etikečių arba vienkomponenčiai produktai t.y. susidedantys tik iš vienos sudedamosios dalies, sako maisto technologė, sveikatai palankios mitybos ir gyvenimo būdo propaguotoja Raminta Bogušienė. Tačiau kaip iš jų gausos prekybos centre išsirinkti sveikiausius? Specialistė griauna mitus, jog lietuviškos daržovės sveikesnės už atvežtines, o pieno produktus reikėtų rinktis liesus. Skaityti daugiau »
5 patarimai, kad vakarienė būtų sveikatai palanki
Visi žino, kad reikia valgyti reguliariai, kad pietūs yra pagrindinis valgymas, o vakarienė, tai pusė pietų porcijos. Žinoti yra viena, o kaip tai įgyvendinti visai kas kita. Mitybos specialistė Raminta Bogušienė atsako, kodėl blogus valgymo įpročius turėtume keisti ir kaip tai padaryti. Skaityti daugiau »
Biodinaminio ūkio produktai restorane
"Esse"restorane galite ne tik skaniai ir sveikai pavalgyti, bet ir įsigyti biodinaminio ūkio putpelių kiaušinius. Restorano ūkis gavo Demeter sertifikatą. Demeter - tai pasaulinės ekologinės biodinaminės žemdirbystės asociacijos ženklas. Biodinamika - „bios“ (gyvybė) ir „dynamics“ (energija) Skaityti daugiau »
Kaip teisingai paruošti žuvį?
Daugelis šeimininkių ruošdamos žuvį ją ruošia panašiai kaip mėsos patiekalus. Dažnai pasitaiko, kad termiškai apdoroja, pavyzdžiui kepant orkaitėje, ilgiau nei valandą laiko. Kas gi lieka iš tiek laiko apdorotos žuvies? Koks žuvies apdorojimo būdas yra sveikatai palankus? Skaityti daugiau »
Šparagų iš Lietuvos ūkio sezonas „Brasserie de Verres en Vers“
„Brasserie de Verres en Vers“ kviečia sveikos ir sezoninės virtuvės gerbėjus ragauti šparagų meniu. Gegužės 9 - Birželio 12d., skubėkite atsivalgyti, kol šparagai dar švieži, nes tokie jie patys skaniausi. Skaityti daugiau »
Geriausi Lietuvos virėjai moko vaikus sveikai ir skaniai maitintis
Pasaulinės šefų asociacijų draugijos (WACS) rekomendacijomis, Lietuvos restoranų vyriausiųjų virėjų ir konditerių asociacija tęsia edukacinę, socialinę iniciatyvą „Sveikas vaikas - sveika ateitis!“. Asociacijos nariai, virtuvės šefai, ikimokyklinio ugdymo įstaigose supažindina vaikus su virėjo profesija, mūsų krašte užaugintomis daržovėmis, vaisiais, pasakoja apie sveiką mitybą. Vaikai atlieka kūrybines užduotis, mokosi kartu gaminti nesudėtingus... Skaityti daugiau »
Ar pica yra sveikatai palanki?
Turbūt nėra žmogaus, kuris neįvertintų picos kaip greito maisto ir jos tikrai nepriskirtų prie sveikos mitybos. Tačiau „Jurgis ir drakonas“ pica ypatinga, apie ją ne tik kalbama, bet ir rašoma. Gaminama pagal senuosius italų receptus, malkomis kūrenamoje krosnyje, aukštoje apie 400 laipsnių temperatūroje ne ilgiau kaip 2 minutes. Sveikatai palankaus maisto technologė Raminta Bogušienė ir virtuvės šefė Aida Matulevičiūtė atvyko degustuoti ypatingos picos ir jų... Skaityti daugiau »
JAU ATVYKO!!!Šviežias, nefiltruotas, šalto spaudimo alyvuogių aliejus iš Graikijos ūkių
Per tris tūkstančius metų šviežiai spaustas ir nefiltruotas alyvuogių aliejus buvo ir tebėra esminė graikų dietos ir virtuvės dalis, užtikrinanti skanią ir sveiką mitybą bei natūralią kosmetiką. Šiandien, po penkių metų patirties degustuojant ir atrandant geriausius alyvuogių aliejus, turime progą pasidalinti šviežiai spaustu, nefiltruotu (kaip Graikijos ūkininkai sako - "extra extra virgin" kategorijos) alyvuogių aliejumi, atvežtu iš, mūsų manymu, pačio... Skaityti daugiau »
Ko nereikia geram desertui?
Pastaraisias metais gero skonio ženklu tapo maitintis sveikai ir atsakingai. Vis daugiau žmonių domisi gyvulinės kilmės produktų poveikiu žmogaus organizmui. Daugybe mokslinių tyrimų įrodyta, jog tas poveikis nėra toks malonus, kaip minėtų produktų skoniai. Bet juk nė už ką nenorime atsisakyti vieno didžiausių malonumų gyvenime – skanaus maisto. Tačiau ar visos alternatyvos prastesnės vien todėl, kad tai alternatyvos? Atrodytų, neįmanoma iškepti skanaus pyrago be... Skaityti daugiau »
Aliejus turi skonį!
Aliejus – vienas iš tų maisto produktų, kuriuos savo virtuvėje naudojame kasdien. Nors jis dažnai kaltinamas dideliu riebalų kiekiu ir tuščiomis kalorijomis, aliejus gali turėti nemažai naudingų medžiagų. Tradiciškai perkamiausi saulėgrąžų arba rapsų aliejai, tačiau vis labiau populiarėja sveikesni, nerafinuoti, ekologiški, augaliniai aliejai tiesiai iš ūkininkų. Svarbiausias kriterijus renkantis aliejų yra tai, kur jį naudosite. Jei aliejus bus naudojamas kaip... Skaityti daugiau »
Kaip tinkamai gaminti maistą ir išvengti kryžminės taršos?
Vasarą, ypač kepinant karščiams, itin griežtai būtina laikytis higienos, maisto gaminimo, produktų laikymo reikalavimų. Svarbu saugotis, kad ant rankų, produktų ir paviršių nepatektų patogeninių mikroorganizmų, kurie gali sukelti sveikatos sutrikimus. Skaitykite rekomendacijas, kaip tinkamai apdoroti ir tvarkyti maisto produktus, kad to išvengti. Skaityti daugiau »
Dėk ant visko
Pasak legendos Prancūzijos hercogo Rišeljė virtuvėje iš nusivylimo gimęs padažas, majonezas, šiandien vienas populiariausių pagardų ant lietuvių stalo. Prieš Velykas siūlome paeksperimentuoti. Šį kartą apie majonezo gamybą namuose. Skaityti daugiau »
„Pasidaryk pats“ žaidimai virtuvėje
Lietuvoje, kaip, deja, ir visame pasaulyje, viešojo maitinimo įstaiga gali vadinti save restoranu, nors ir neturi nei vieno patiekalo, kuris virtuvėje būtų gaminamas nuo pradžios iki galo, iš šviežių produktų. Prancūzijoje ir Italijoje (pavyzdžiai pateikiami straipsnyje) dėl šaldytų produktų naudojimo restoranai paduodami į teismus ar net priimami nauji įstatymai, skirti pažaboti pusgaminių naudojimą restorano virtuvėje. Galima sekti ir pritaikyti gerąją praktiką.... Skaityti daugiau »
Kokią žuvį rinktis šventei ir kasdienai
Pasiūlą formuoja ne gamintojai, o vartotojai - Jūs. Siūlo ne tiekėjai, o renkasi restoranai. Užsisako ne restorano šefai, o lankytojai. Žinodami, kaip pasirinkti žuvį, galite prisidėti prie kai kurių žuvų išteklių išsaugojimo, o mainais gauti sveikesnį bei kokybiškesnį produktą. Padaryti teisingą pasirinkimą labiausiai trukdo informacijos stoka, arba jau suformuotas įprotis. Tokias populiarias žuvis, kaip: lašiša, tunas, unguriai, paltusai - tikrai yra kuo pakeisti,... Skaityti daugiau »
Ekologiški produktai patiekaluose – idėjos namams ir restoranams
Sparčiai populiarėjant sveikai mitybai, paremtai maistingais vietiniais maisto produktais, svarbu pasirinkti kokybiškiausią produktą esantį rinkoje. Atsakingo verslo idėjas praktikuojantys restoranai turi puikią galimybę rinktis lietuvišką produktą, kuris dar yra ir ekologiškas. Vienas iš tokių produktų - ekologiškas jogurtas „Dobilas“ su citrina ir imbieru, kuriame nėra jokių maistinių priedų, genetiškai modifikuotų organizmų, krakmolo bei želatinos. Suradęs... Skaityti daugiau »
Ne maistas, o gyvenimo būdas (odė graikiškam alyvuogių aliejui)
Yra daug versijų apie tai, kas pirmieji pradėjo kultivuoti ir prisijaukino alyvmedį. Nepabijosiu būti subjektyvi, tačiau, jei norite iš tikrųjų suprasti šio medžio bei jo duodamų vaisių istoriją, reikšmę ir naudą – kviečiame į Graikiją. Šalį, kuriai alyvmedį padovanojo Dzeuso dukra Atėnė, kur alyvmedžio šakelėmis buvo „karūnuojami“ olimpinių žaidynių nugalėtojai, šalį, kurioje alyvmedis gyvuoja daugiau, kaip 5 tūkst. metų. Skaityti daugiau »
5 mitai apie šalto spaudimo, šviežiai spaustą alyvuogių aliejų
Pastaraisiais metais kokybiško alyvuogių aliejaus paieškos tampa svarbios vis didesniam ratui, savo sveikata, grožiu ir, žinoma, skaniais virtuvės kūriniais besirūpinančių, žmonių. Variantai tokie įvairūs, kad kartais tampa sunku pasirinkti. O dar jei galvoje sukasi dažniausiai prekybininkų ir reklamos kartojami marketinginiai šūkiai....tampa sunku atsirinkti ir kas tiesa, o kas tik būdas parduoti. Svarbiausia renkantis aliejų - ragauti, pasitikėkite savo skoniu ir... Skaityti daugiau »
Organizmo valymo programa Palangoje
Vis greitėjantis gyvenimo tempas daugumai neleidžia maitintis tinkamai, dažnai net nepastebime ką ir kiek valgome, tad nereikia tikėtis, kad kūnas ilgai tai toleruos. Tačiau niekada nevėlu sustoti, apsidairyti ir pasirūpinti savimi. Organizmo valymo programa viešbutyje "Vanagupė" – tai optimaliai suderintų procedūrų ir dietologo rekomenduojamo meniu kompleksas, padėsiantis valyti organizmą nuo toksinų, mažinti viršsvorį, aktyvinti medžiagų apykaitą bei atstatyti... Skaityti daugiau »
Lietuvių mitybos įpročiai kinta – vis dažniau kiaulienos kepsnį keičia žuvis
Mitybos įpročiai net 25-30 proc. lemia sveikatą, bet Vilniaus universiteto medicinos fakulteto Visuomenės sveikatos instituto medikų atlikto tyrimo duomenimis, tik penktadalis Lietuvos gyventojų rinkdamiesi maistą galvoja apie jo naudą organizmui. Tiesa, situacija pastaruoju metu gerėja: patiekalų pardavimo analizė rodo, kad įprastą lietuvišką stalą užkariavusius mėsos patiekalus restoranuose vis dažniau keičia žuvis ir jūros gėrybės. Skaityti daugiau »