Gairė: įdomybės

Kaip užuosti maisto skonį
Kvapas yra vienas svarbiausių skonio įvertinimo ir formavimo kriterijų. Kai kurių tyrimų duomenimis, tinkamas kvapas sudaro 75 proc. patiekalo sėkmės. Tačiau uoslė, kaip ir skonis, mums atrodo toks įprastas dalykas, jog net nesusimąstome, kaip vyksta pats užuodimo ir kvapo pajautimo bei suvokimo procesas. Skaityti daugiau »
Kaip švęsti kitaip - netradicinės tradicijos
Iš ko Jums susideda žodis šventė? Pirmos mintys šaunančios į galvą daugeliu – stalas, vaišės, gėrimai, muzika/šokiai, vienas kitas žaidimas, torto dalinimas, išlydint svečius. Tačiau jau seniai vien gausus stalas nebesimbolizuoja gerovės ir svetingumo. Tad kaip atšvęsti iš tikrųjų KITAIP neįdedant labai daug pastangų, tačiau norimą šventės atmosferą susikuriant patiems? Skaityti daugiau »
Darius Songaila pasidalino mėgiamu elnienos ruošimo receptu – patiekalą bus galima paragauti restorane
Žvėrienos restorano „Barboros svetainė“ meniu papildytas dar vienu išskirtiniu patiekalu – jo receptu, su virtuvės šefu Aleksandru Lukaševič, pasidalino Kauno „Žalgirio“ treneris Darius Songaila. Amerikoje medžiokle susidomėjęs, karjerą baigęs, garsus Lietuvos krepšininkas su šypsena sako pats mokąs ruošti žvėrieną ir paukštieną bei žinąs tokių maisto gamybos paslapčių, kurios medžiotojų šeimose perduodamos iš kartos į kartą. Skaityti daugiau »
Naujas restoranas efektingai žengia į rinką
Praėjusią savaitę Lietuvos žiniasklaidoje pasirodė pranešimai, kad viena dailiausių šalies moterų Asta Valentaitė įsiamžino su unikaliu „Rolls Royce“ automobiliu ir pasipuošusi efektingais vardiniais drabužiais. Moteris tuo metu mėtė pėdas ir neatskleidė, kokioje fotosesijoje ir filmavime dalyvavo. Dabar Asta paatviravo – ji tapo naujo, dar šįmet atsidarysiančio, restorano ir baro „Wallstreet avenue“ reklaminiu veidu. Skaityti daugiau »
PIPIRŲ SKONIAI ir poskoniai - ką privalote žinoti apie svarbiausią prieskonį virtuvėje
Kokius prieskonius naudojate dažniausiai? Koks prieskonis yra kone visuose patiekalų, o paskutiniu metu vis dažniau ir desertų receptuose? Koks prieskonis stovi ant visų restoranų stalų? Vienareikšmiškai – prieskonių karaliumi ne be priežasties pramintas, dažniausiai ir plačiausiai naudojamas prieskonis – pipirai. Kavą ir arbatą geriame kasdien, todėl renkamės atsakingai, degustuodami, gilindamiesi į savybes, užauginimo vietą ir sąlygas, vyną renkamės įvertindami... Skaityti daugiau »
John’o Lennon’o mini festivalyje – užkandžiai pagal atlikėjo ir jo žmonos receptus
Penktadienį Vilniuje pirmą kartą vyksiančio John’o Lennon’o mini festivalio lankytojai bus kviečiami vaišintis užkandžiais, paruoštais pagal legendinio atlikėjo ir jo žmonos Yoko Ono receptus. Juos iš JAV turimų archyvų festivalio iniciatoriui – fotomenininkui Sauliui Paukščiui atsiuntė senas pažįstamas, o galimybę paragauti pagal originalius receptus pagamintų užkandžių sostinės gyventojams suteiks menininko Augustino Beinaravičiaus vadovaujama komanda. Skaityti daugiau »
KITCHEN WEAR BY UGI – tai naujiena virtuvės madų padangėje!
Išskirtinio, netikėto dizaino, elegantiškos prijuostės visiems virtuvės mylėtojams. Ir ne tik. UGI gaminiai papuoštų kavinių bei restoranų ar įvairių parduotuvių personalą. Labai stengiamės, kad mūsų gaminiai būtų ypatingi nuo sumanymo iki atlikimo. Tai originalu, spalvota ir jauku. Sukurta ir pagaminta Lietuvoje iš kokybiškų audinių. Skaityti daugiau »
Netradicinis požiūris į viešąjį maitinimą: nuo mezgėjų iki kavinių vienišiams
Atrodytų, kavinių ir restoranų pasaulyje tiek daug, kad jau neįmanoma pasiūlyti kažko originalesnio. Vieno patiekalo restoranas – sakysite, neįmanoma? Tokių pasaulyje yra ne tiek jau daug, tačiau gyvuoja ne vieną dešimtmetį, jie perduodami iš kartos į kartą, o dėl jų vienintelio patiekalo nutįsta eilės. Niekuo iš kitų neišsiskirianti Paryžiaus kavinė „La Petite Syrah Café“ tapo išskirtine, kai nusprendė paauklėti nemandagius klientus, priversdama brangiau... Skaityti daugiau »
Įdomios restoranų koncepcijos iš užsienio III
„Keičiu trijų patiekalų vakarienę į kilimų valymą!“ - „Ilgokai užtruko, kol apsisprendžiau ir pradėjau vystyti idėją, ir dabar vietoj to, kad už maistą imčiau grynuosius pinigus, savo restorane praktikuoju barterinį atsiskaitymą“, – pasakoja James Verano, Black-Eyed Sally barbekiu restorano Konektikute (JAV) šeimininkas.............. Skaityti daugiau »
Įdomios restoranų koncepcijos iš užsienio II
Vieno stalo restoranas. „La Tete dans les Olives“ – alyvuogių aliejaus butikas, kuris be didelių sunkumų transformuojasi į vieno staliuko restoraną, kuriame tarp nuostabių alyvuogių aliejaus aromatų pietauti ar vakarieniauti gali 6 svečiai. Sicilietis butiko-restorano šeimininkas Cédric Casanova surengia teatrališką maisto gamybos ir pateikimo reginį, ruošdamas Viduržemio jūros virtuvės patiekalus ir neatskleisdamas vakarienės meniu iki pat jos pradžios. Skaityti daugiau »
Įdomios restoranų koncepcijos iš užsienio I
Kiekvienais metais leidinyje "Restoranų verslas" ir Meniu.lt portale pristatomos įdomios užsienio restoranų koncepcijos. Kiekvienais sekančiais metais bent kelios iš pristatytų idėjų įgyvendinamos Lietuvoje. Kuri koncepcija įkvėps šį kartą? Skaityti daugiau »
Europos kultūros sostinė Ryga kviečia gero maisto mėgėjus
Latvijos sostinėje Rygoje jau įsibėgėja projekto „Ryga – Europos kultūros sostinė 2014“ renginiai. Kartu su kultūros, muzikos, šiuolaikinio meno gerbėjais į Rygą kviečiami visi tie, kurie mėgsta gurmanišką maistą ir kulinarines keliones– čia tęsiamas projektas „Gero skonio kryptis – Ryga“. Šiais metais visi geriausi miesto restoranai pristatys specialius meniu, kuriuose bus siūloma paragauti išskirtinių sezoninių patiekalų bei artimiau susipažinti su... Skaityti daugiau »
Kokia yra mūsų nacionalinė virtuvė?
Dr. Rimvydo Laužiko knyga „Istorinė Lietuvos virtuvė. Maistas ir gėrimai Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje“ (Briedis, 2014) yra bene pirmasis bandymas sistemiškai rašyti apie istorinę Lietuvos virtuvę. Siekta suderinti istoriją ir kulinariją, t. y. autoriaus istorinius tyrinėjimus su jo pomėgiu gaminti. Greta publicistiniu stiliumi aprašomos gastronominės kultūros istorijos, pateikiami ir rekonstruoti bei šiuolaikinei virtuvei pritaikyti receptai. Skaityti daugiau »
Ateities maistą auginsime ne daržuose, o laboratorijose
Šiais laikais ypatingai išaugo žaliavų ir maisto produktų įvairovė, tai prisideda prie to, kad žmogaus organizmas gali gauti reikalingų medžiagų iš skirtingų produktų. Mokslininkų dėka apie maistą ir jo naudą ar žalą žinoma kur kas daugiau nei ankščiau. Kauno technologijos universiteto (KTU) Maisto produktų technologijos katedros profesorius Rimantas Venskutonis mano, kad ateityje paprasto maisto tiesiog nebus. Jį pakeis funkcinis maistas, o mūsų valgiaraštis bus... Skaityti daugiau »
Įdomios užsienio restoranų koncepcijos
Pasidaryk pats restoranai, mėsainių ir vynų derinimas, restoranai namuose - tai tik maža dalis įdomių ir pasiteisinusių idėjų restoranų verslui ar pietums išvykus į užsienį. Skaityti daugiau »
Atsikratykite įpročio gaivinti burnos kvapą cheminėm kramtomom ar purškikliais – naudokite natūralias priemones
Kieno sąskaita palaikomas malonus burnos kvapas ir akinantis baltumas? Atrodo kartais pamirštame, jog pagrindinis turtas ne Holivudo baltumo, o sveiki dantys. Mao Dzedungas, kaip ir kiti kinai, atsisakydavo valytis dantis, skalaudamas juos arbata ir nuolat kramtydamas arbatlapius. „Argi tigras kada gyvenime valėsi dantis?“ kartodavo Kinijos revoliucijos lyderis. Natūraliomis priemonėmis (randamomis bet kokioje virtuvėje) dezinfekuoti ir palaikyti malonų burnos kvapą galite ir Jūs. Skaityti daugiau »
Įdomios restoranų koncepcijos
Vieno patiekalo restoranai, mokėk už valandas, "pasidaryk pats" restoranai - įdomūs ir pasiteisinę sprendimai. Skaityti daugiau »
Geriausias pasaulio restoranas - Danijos „Noma“
Balandžio 30 d. vykusiame renginyje buvo paskelbti 50 geriausių pasaulio restoranų. Juos atrinko žurnalo „Restaurant magazine“ suburta komisija, kurią sudaro apie 800 restoranų vadovų ir ekspertų iš įvairių šalių. Šiemet geriausių restoranų trejetukas lieka nepakitęs. Skaityti daugiau »
Tapkite šefu savo virtuvėje
Jau tapo įprasta penktadieniais Meniu.lt pristatyti įdomius receptus, patarimus, kaip vieną ar kitą maisto gaminį pasigaminti patiems. Artėjant savaitgaliui vėl siūlome keletą naujų idėjų Jūsų virtuvei. Šį kartą patarimai, kaip namų virtuvę paversti restoranu, o Jums tapti šefu. Skaityti daugiau »
Tarybinė egzotika Ševčenkoj
Palygint su ja Vilniuje veikiantys „egzotiniai“ kinų, japonų, indų, žaliojo, vegetariško, stebuklingojo ir visokio kitokio maisto restoranai yra visai ne egzotika, o paprasčiausia pilkoji masė, nes tai ką pamatai ir patiri Ševčenkos gatvėje, su jokia kita patirtim nepalyginsi. Skaityti daugiau »
Koks ateivius įamžinusio šrifto skonis?
Kulinarija, matyt, pats geriausias įrankis perteikti daugybę dalykų be žodžių. Vizualinės komunikacijos studijos "Prim Prim" komanda, siūlo paragauti skirtingų šriftų skonio. Skaityti daugiau »
Žmogaus receptoriai gali jausti 6 skonius
Saldumas, sūrumas, rūgštumas, kartumas, aštrumas - įprasta manyti, jog tai pagrindiniai žmogaus skonio pojūčiai, atsižvelgiant į kuriuos, kuriami receptai ir skonis. Amerikiečių moksininkai nustatė, jog žmogaus liežuvis, atsakingas už skoninius pojūčius, jaučia šeštąjį...riebumo skonį. Skaityti daugiau »
Viskas nauja - gerai pamiršta sena
Tie kas mano, kad žymiausi britų kulinarai yra James Oliver'is ir Gordon'as Ramzey, smarkiai klysta. Kodinis pavadinimas, visiems besidomintiems kulinarija - "Mrs Beeton". Skaityti daugiau »
Virtuozas savo virtuvėje – carving'as
Išvertus iš anglų kalbos „carving“ reiškia išpjaustymą, raižybą. Tarp virtuvės meistrų ir estetų šis procesas gerai žinomas, kaip meninis maisto produktų (daržovės, vaisiai) pjaustymas. Nors iš pirmo žvilgsnio atrodo, jog tai „aukštosios technologijos“, valgomas stalo puošmenas galite pasigaminti ir savo rankomis...jei tik jos nedreba. Carving'o komandiniai bandymai gali tapti originalia vakarėlio vinimi. Skaityti daugiau »
Į ką taikosi maisto pramonė?
Statistikos duomenimis, kiekvienais metais reklamai išleidžiama 500 mlrd. dolerių (daugiau nei 60 metinių Lietuvos biudžeto lėšų). Remiantis jungtinių tautų tyrimu, užtektų 10% šios sumos, kad badas pasaulyje sumažėtų per pusę. Reklamos agentūros išleidžia milijonus dolerių vien tam, kad atsistoję prie produktų lentynos prekybos centre, išsirinktumėt būtent jų produktą. Ir jei Jums atrodo, kad renkatės Jūs – pagalvokite dar kartą. Skaityti daugiau »