Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Tas kiauliškas gyvenimas...

2008-07-07
Paskelbk savo straipsnį

Prieš du metus Kinijoje pasaulį išvydo kelios „fosforinės“ kiaulės. Jau tada įvykis sukėlė sensaciją. Į kiaulių embrioną įskiepytas fosforinės spalvos proteinas pakeitė kiaulių išvaizdą – net dienos šviesoje jos turėjo žalsvą atspalvį, o neoninėje šviesoje kiaulaitės švietė žalsva fosforine šviesa. Mokslininkai nustatė, kad netgi kiaulių organai yra žalsvos spalvos.

Birželio mėnesį viena iš trijų „fosforinių“ kiaulių susilaukė dviejų palikuonių, kurie paveldėjo dalį genų: paršelių ausys, liežuviai, kanopos irgi yra žalsvo atspalvio bei šviečia tamsoje. Įdomiausia, kad paršelių „tėvelis“ – paprasta, o ne „fosforinė“ kiaulė. Be to, tik 2 iš 11 paršelių paveldėjo šiuos genus. Mokslininkai teigia, kad eksperimentas su kiaulių „spalva“ patvirtino, jog galima išveisti kiaules su įskiepytais genais arba kiaules, kurios ateityje bus naudojamos žmonių organų transplantacijai. O štai švedų mokslininkai bandė nustatyti, kurios kiaulės yra sveikesnės: auginamos uždaroje patalpoje ar ganomos lauke. Pasirodo, storiausios bei sveikiausios yra kiaulės, kurios auga uždaroje patalpoje ir yra šeriamos 3 kartus per dieną.

Ekspertai iš Švedijos žemės ūkio mokslų akademijos bandė nustatyti optimalų kiaulių maitinimo racioną – jie lygino kiaules, kurios buvo šeriamos 9 arba 3 kartus per dieną bei auginamos uždaruose aptvaruose, su tomis, kurios lakstė lauke ir pačios turėjo susirasti maisto. Mokslininkai padarė išvadą, kad kiaulės aptvaruose vis tik užauga didesnės, o sveikiausias bei optimaliausias dienos racionas pastarosioms – pašaras 3 kartus per dieną.

Parengė Elena Germanovič
Šaltinis: China Daily; onet.pl
Nuotraukos: thexodirectory.com; spluch.blogspot.com
Meniu.lt informacija