Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

„Pomidorienė“ pagal Liną Adomaitį

2007-12-04
Paskelbk savo straipsnį

Dainininkas, muzikos prodiuseris, smuikininkas – tokį Liną Adomaitį pažįsta visi. Tačiau šį kartą apie muziką nekalbėsime, o prašysime praverti šaldytuvą bei išduoti savo firminio patiekalo receptą.

Kuo vadovaujatės gyvenime?
Kartais intuicija arba nuojauta, dažniausiai jausmais ir retkarčiais protu. Skonis ir pomėgiai taip pat lemia daugybę apsisprendimų. Įtaką daro ir autoritetingi žmonės... Taigi kiekviena situacija turi savo vadovą – kas tai bebūtų: jausmai, žinios, artimas žmogus ar nepaaiškinami reiškiniai.

Kuo pradedate rytą: kava ar arbata? Kodėl?
Kas rytą išgeriu du, tris puodus arbatos su medumi, tada lendu į dušą ir tik gerokai vėliau papusryčiauju. Arbata ryte gerai (šypsosi atlikėjas – aut. past.), ji nuplauna vakarykštes skrandžio nuodėmes ir suteikia žvalumo.

Ko visada rastume pravėrę Lino Adomaičio šaldytuvą?
Pomidorų! Nuo pat vaikystės labai juos mėgstu, net mama mane kartais vadindavo pomidoriniu žmogumi. Beje, dažnai verdu savo firminę „Pomidorienę“, kuria mielai pavaišinu ir svečius.

Gal galite išduoti tos firminės „Pomidorienės“ receptą?..
Žinoma, įsidėmėkite! Jums reikės: 5 didelių pomidorų, 100 g ryžių, 2 svogūnų, 1 česnako galvos, nedidelės cukinijos, 100 g sviesto, 3 morkų, gabalėlio imbiero šaknies, petražolių, žiupsnelio druskos, baziliko ir juodųjų pipirų.

Taigi... Paruoškite du puodus: vieną sriubai, kitą – pomidorų odelėms nuplikyti. Į juos iki pusės pilkite vandens ir užkaiskite. Nelaukdami kol užkais, į pirmąjį suberkite ryžius. Antrajam leiskite užvirti. Nuskuskite morkas, sutarkuokite ir įdėkite į puodą su ryžiais. Į tą patį puodą sudėkite supjaustytus svogūnus ir cukiniją (jei cukinija jauna, odelės lupti nereikia). Kas keletą minučių sriubą maišykite. Antrame puode, užvirus vandeniui, nuplikykite pomidorus (apie 30 s) ir supjaustykite į keturias dalis bei, nulupę odeles, sudėkite į pirmąjį puodą. Susmulkinkite imbiero šaknį ir sudėkite į sriubą. Pagal skonį įberkite druskos, baziliko ir pipirų. Kai sriuba išvirs, įdėkite gabaliuką sviesto. Sriubą virkite maždaug 15 minučių. Prieš patiekdami paskaninkite susmulkintomis česnako skiltelėmis ir pagražinkite petražolėmis. Skanaus!

Ką dažniausiai valgote pietums? Esate tradicinis lietuvis, kuris mėgsta bulvinius patiekalus?
Bulvinius patiekalus labai mėgstu... Mano mama kepa nerealius bulvinius blynus! Kaip tik šiandien jai užsiminiau, kad jau norėčiau aplankyti tėvus ir, žinoma, prisišveisti bulvinių blynų. Pietums dažniausiai valgau kokį kepsnį, vieną kitą cepeliną ar šašlykėlį.

Kokioje kavinėje/restorane dažniausiai lankotės? Kuo ši vieta ypatinga?
Labai mėgstu japoniško maisto restoraną. Sushi ir misso sriuba labai labai skani. Vertinu virtuvę, kuri turi savo išskirtines tradicijas.

Kuo saldinate savo gyvenimą?
Medumi, sapnais ir mylimosios prisiglaudimu...

Ko niekada nevalgytumėte?
Yra žmonių, kurie per televiziją demonstruoja, kaip valgo stiklo šukes arba skutimosi peiliukus... brrrr... Šitokių dalykų tikrai neteko ragauti ir, tikiuosi, neateis toks badmetis, kad reiktų išbandyti.

Kur ir kokių netradicinių patiekalų yra tekę ragauti kelionių metu?
Gruzijoje labai šiltai priėmė ir pavaišino rūšiniu vynu bei tikru gruzinišku avienos šašlyku, Ukrainoje beveik persivalgiau koldūnų (ten visa galybė jų rūšių), o pas indėnus kunus (Centrinėje Amerikoje) ragavau nematytų džiunglių vaisių ir kas dieną gerdavau kokoso sultis bei valgydavau įvairiausias jūrų gėrybes: krabus, omarus, langustus, įvairias sraiges ir daugybės rūšių žuvį, keptą ant laužo...

Dėkojame už nuoširdžius atsakymus.

Živilė Kleivaitė
Asmeninio archyvo nuotraukos
Meniu.lt informacija