Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Kur keliauja alaus mėgėjai

2013-04-11
Paskelbk savo straipsnį


Miunchenas, Vokietija

Vargu ar alaus mėgėjų tarpe yra negirdėjusiųjų Oktoberfest pavadinimo. Tai – bene didžiausias alaus festivalis pasaulyje. Šventės metu per kelias savaites išgeriama apie 6 mln. litrų alaus. Oktoberfest šventė paprastai rengiama spalio mėnesį. Be festivalio linksmybių, aplankykite Weihenstephan alaus daryklą, gyvuojančią nuo XI amžiaus. Sakoma, jog tai – seniausia iki šiol tebeveikianti alaus darykla, kurios svečiai supažindinami su daugiau nei 1000 metų Bavariško alaus gamybos istorija.


Praha, Čekija

Jei bent sykį lankėtės Prahoje, turbūt pastebėjote, jog čekiškam alui čia teikiamas ypatingas dėmesys. Čekai netgi teigia, jog pasaulyje pirmauja pagal vienam gyventojui tenkantį išgerto alaus kiekį. Jei norite šviežiausio ir geriausio alaus, sukite toliau nuo pagrindinių gatvių ir ieškokite užrašo „pivo z tanku“. Tokiose alinėse (pivnicose) alus pilstomas iš didelių statinių, paprastai ilgai neužsibūna ir yra tiekiamas kiekvieną dieną. Smichovo rajone netoli Prahos pilies nuo seno veikia Staropramen alaus darykla, kurioje rengiamos pažintinės ekskursijos ir degustacijos lankytojams. Na, o jei trokštate aplankyti pirmąjį pasaulyje alaus muziejų, sukite link Plzen, kuris įsikūręs už 100 km nuo Prahos.


Dublinas, Airija

Dublinas ir juodasis Gineso yra neatsiejami dalykai, o kai kas sako, kad tai yra tiesiog sinonimai. Gal dėl to Gineso alaus darykla (Guinness Storehouse) yra tarp svarbiausių lankytinų vietų Airijos sostinėje. Istoriniame St. James Gate įsikūrusi ekspozicija pasakoja Gineso alaus istoriją, apžvelgia gamybos proceso etapus ir, žinoma, siūlo paragauti šio alaus. Nors alaus kainos Dublino pub‘uose ar tradicinėse alinėse nedžiugina, tačiau norint pajusti airiško alaus dvasią apsilankyti jose būtina. 

Briuselis, Belgija

Belgai savo alumi didžiuojasi panašiai kaip prancūzai vynu. Alaus tradicijos Belgijoje siejamos su vienuolynais, kuriuose jau viduramžiais buvo verdamas alus, o jo receptai yra išsaugoti iki šių dienų. Belgiškas alus pasižymi skonių įvairove, o dauguma belgų gali būti vadinami tikrais šio gėrimo žinovais: šioje šalyje įprasta skirtingas alaus rūšis gerti iš specialių bokalų, o alus parenkamas atsižvelgiant į paros laiką. Lankydamiesi Briuselyje, užsukite į Belgijos aludarių muziejų, La Maison des Brasseurs, įsikūrusį netoli miesto rotušės, kuriame supažindinama su alaus gamybos subtilybėmis ir istorija šioje šalyje.

Anglijos alinės 

Anglijoje alaus gamyba ir vartojimas turi itin gilias tradicijas. Viduramžiais miestuose švarus geriamas vanduo buvo itin retas svečias, tad troškulys būdavo dažnai malšinamas alumi. Šioje šalyje egzistuoja savita alinių kultūra, savos nerašytos alinių lankymo taisyklės. Laisvalaikio leidimas alinėje – vienas iš mėgiamiausių britų užsiėmimų. Britams alinė (angl. pub) yra ta vieta, kur galima ne tik išgerti alaus, bet ir susitikti su draugais, pabendrauti bei užkąsti. Taigi ir alines šioje šalyje pamatysite ant kiekvieno kampo – ir didžiuosiuose miestuose, ir mažyčiuose miesteliuose. Netgi teigiama, kad 75% britų bent kartą per savaitę užsuka į alinę.

407084