Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Delikatesai pasaulio virtuvėse (2)

2007-08-30
Paskelbk savo straipsnį

Kai kurie šaltiniai teigia, jog foie gras buvo žinomas jau senovės egiptiečiams. Kasinėjant faraonų kapavietes buvo rasta freska, kuri, kaip manoma, nutapyta 2500 m. pr. Kr. Joje pavaizduotas vergas, laikantis antį už kaklo ir kišantis jai į gerklę figų.

Foie gras („fua gra“) išvertus iš prancūzų kalbos reiškia „riebios kepenys“, tiksliau – specialiai maitinamų ančių arba žąsų kepenėlės. Tačiau kai mėgaujiesi tokiu delikatesu, vargu ar galvoji, kokį gyvenimą nugyveno paukštis. Kulinarijos istorija pasakoja ne visai linksmų dalykų. Kad kepenėlės būtų kuo didesnės, paukštis buvo šeriamas riešutais, jam neleidžiama vaikščioti ir netgi buvo laikomas maiše...

Nors prancūzų kulinarai tikina, jog jie elgiasi kur kas humaniškiau, iš pradžių žąsiukai maitinami žole, vėliau – specialiai paruošta kukurūzų mase. Pasak gyvūnų apsaugos organizacijos atstovų, gyvūnų šėrimas per prievartą yra tiesiog kankinimas, nes paukščiai maitinami jiems į gerkles įkišus vamzdelius. Patys gamintojai tikina, kad jie paukščių nežaloja. Vienaip ar kitaip šio delikateso paklausa auga, o gamintojai klesti.

Foie gras yra prabangus patiekalas. Šis delikatesas laikomas prancūzų virtuvės simboliu, kuris kadaise puikavosi tik ant karalių, kardinolų, aristokratų stalų. Šiandien šiuo skanėstu gali pasimėgauti ne tik „mėlynojo“ kraujo atstovai. Prancūzų kulinarai daugybe būdų ruošia šį delikatesą, tad gurmanai tikrai turi iš ko rinktis. Save pamaloninti galima užsisakius foie gras sriubos, foie gras sušių, foie gras picos ir netgi foie gras saldainių.

Jolanta Bagurskienė (virtuve@meniu.lt)
Parengta pagal http://en.wikipedia.org
Nuotr. www.scx.hu